آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224783
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396 10:44
تعداد بازدید : 564

راهکار تامین اجتماعی برای حل مشکل بیمه رانندگان اینترنتی

سازمان تامین اجتماعی و ١١ استارت آپ و شرکت و مجموعه کسب وکار نوین برای برقراری پوشش بیمه ای نیروی انسانی شاغل در آنها وارد مذاکره شده اند.

مهر- معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی با اعلام این خبر گفت: ده ها جلسه با مدیران و مسوولان شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنتی برگزار شده و در آینده ای نزدیک، پوشش بیمه ای تامین اجتماعی برای پرسنل این شرکت ها برقرار می شود.
محمدحسن زدا با بیان اینکه رابطه اشتغالی رانندگان آژانس های اینترنتی با صاحبان این کسب وکارها، نوعی جدید از رابطه مزدی است، گفت: رانندگان شاغل در این آژانس ها، نیروی انسانی مستقیم کارفرمایان خود نیستند، اما ارتباطی ارگانیک با شرکت یا مجموعه مادر دارند. مثلا حقوق بگیر نیستند اما پورسانت دریافت می کنند. این موضوع باعث شده که ما با شکل جدیدی از اشتغال روبه رو باشیم.
وی با بیان الزام قانونی تامین اجتماعی برای برقراری حمایت بیمه ای از رانندگان شاغل در این شرکت ها گفت: سازمان تامین اجتماعی، براساس اصل ٢٩ قانون اساسی موظف است آحاد مردم را زیر پوشش خدمات بیمه ای ببرد و به طور قطع، رانندگان آژانس های اینترنتی و دیگر کسب وکارهای نوین بیمه خواهند شد و از مزایای قانونی تامین اجتماعی بهره مند خواهند شد.
وی با بیان شناسایی ١١ موسسه و کسب وکار نوین و آغاز انجام مذاکرات اولیه درباره بیمه پرسنل آنها گفت: بیمه رانندگان آژانس های اینترنتی و کارکنان دیگر کسب وکارهای نوین، مطالبه ای جدی است و سازمان تامین اجتماعی این آمادگی را دارد که با توافق دو یا چند جانبه درباره زیر پوشش بردن افراد شاغل در این کسب وکارها اقدام کند. صحبت های اولیه با مسوولان این شرکت ها انجام شده و بناست از طریق بیمه توافقی، پوشش بیمه ای را برقرار کنیم.
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی، مایل است در قالب بیمه های توافقی، شرایط را برای رانندگان این آژانس ها و دیگر شرکت هایی که نیروی انسانی آنها به صورت غیرمستقیم با آنها کار می کنند، فراهم کند. پیشنهاد تامین اجتماعی به موسسان این کسب وکارها فراهم کردن شرایط برای استفاده کارکنان از بیمه توافقی است. به همین دلیل بر حصول توافق از طریق مذاکره امیدواریم اما اگر به توافق نرسیم، به ناچار در قالب بیمه اجباری ورود خواهیم کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :