آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224777
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396 10:27
تعداد بازدید : 901

زائران اربعین هرکدام 20 دقیقه تلفنی با کشور صحبت کردند

هر کدام از زائران اربعین امسال به طور میانگین 20 دقیقه مکالمه با ایران داشتند.


فناوران- مسوول کمیته ارتقای کیفیت ارتباطات عتبات عالیات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: حجم مکالمات زوار اربعین حسینی در مقایسه با سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.
اسماعیل رادکانی مسوول کمیته ارتقای کیفیت ارتباطات عتبات عالیات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره میزان حجم مکالمات بین ایران و عراق در ایام اربعین، گفت: تا نیمه شب 20 آبان ماه، حدود 48 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق انجام شده است که پیش بینی ما این است که تا دو روز آینده این رقم به بیش از 50 میلیون دقیقه مکالمه افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه در ایام اربعین سال گذشته، 35 میلیون دقیقه مکالمه بین کشورهای ایران و عراق مبادله شده است گفت: حجم ترافیک مبادله شده امسال در مقایسه با سال گذشته، افزایش 40 درصدی را نشان می دهد.
رادکانی ادامه داد: از حدود 48 میلیون دقیقه مکالمه، بیش از 18 و نیم میلیون دقیقه وارده از عراق و بیش از 29 و نیم میلیون دقیقه صادره از ایران است.  
مسوول کمیته ارتقای کیفیت ارتباطات عتبات عالیات گفت: امسال آمار زوار اربعین حسینی(ع) افزایش داشته اما در حوزه ارتباطات مشکل خاصی گزارش نشده است.
براساس اعلام استاندار ایلام، امسال 2 میلیون و 400 هزار نفر در راهپیمایی اربعین شرکت کردند.
با توجه به 48 میلیون مکالمه انجام شده، هر زائر به طور میانگین تنها 20 دقیقه با ایران تماس گرفته است که این موضوع نشان می دهد مقدار زیادی از ارتباطات با کشور از طریق پیام رسان ها از جمله تلگرام صورت گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :