آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224770
تاریخ انتشار : 22 آبان 1396 10:10
تعداد بازدید : 360

مدیرعامل مایکروسافت خطاب به کاربران آی‌پد:

از کامپیوتر واقعی استفاده کنید!

کرکری های غول های فناوری برای هم تمامی ندارد و هر روز شاهد انتشار اخباری هستیم که این رجزخواندن ها را در آنها می خوانیم و در آخرین نسخه از این ماجرا، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت به دو روزنامه نگار آی پد به دست پیشنهاد داده که از یک کامپیوتر واقعی استفاده کنند.

CNet- این نخستین بار نیست که نادلا چنین اظهار نظری درباره آی پد شرکت اپل می کند. او قبلا گفته بود: اپل در طراحی آی پد پرو از سرفیس پروی مایکروسافت کپی کرده است.
نادلا به تازگی در راستای تغییر دیدگاه ها درباره مایکروسافت به سرزمین مادری اش یعنی هند سفر کرده و در همین سفر بود که با دو روزنامه نگار که آی پد در دست داشتند، برخورد کرد و به یکی از آنها گفت: دوست من، تو باید یک کامپیوتر واقعی بخری! این را ساهیل موهان گوپتا، خبرنگار Techradar نقل کرده است. 
گفتنی است که آی پد و سرفیس اپل و مایکروسافت شباهت های بسیاری با یکدیگر دارند. هر دو نمایشگرهای لمسی دارند که می توانند با قلم های ویژه خود کار کنند. همچنین هر دو، قابلیت استفاده از کیبوردهای قابل جدا شدن را دارند.
 از سوی دیگر تفاوت های عمده ای در سیستم عامل دارند. مایکروسافت از ویندوز 10 پرو بهره می برد که در اصل برای کامپیوترهای شخصی طراحی شده است، ولی اپل در آی پد پرو از iOS بهره برده که در اصل سیستم عاملی برای موبایل هاست.
نادلا بر این باور است که مایکروسافت برخلاف اپل تولیدکننده ابزارهایی برای سازندگان دیگر است؛ به این معنا که فناوری هایی را توسعه می دهد که دیگران در محصولات خود از آنها بهره می برند. 
اما از سوی دیگر، مایکروسافت با عرضه محصولات سرفیس، در نظر دارد این سری از گجت ها را برتر از تبلت ها و رایانه های اپل نشان دهد. مایکروسافت در آگهی های ویدیویی خود نشان داده است که رایانه های مبتنی بر ویندوز ۱۰ توانایی بیشتری در مقایسه با مک های اپل دارند.
 همچنین این شرکت ادعای اپل را درباره اینکه آی پد پرو می تواند به عنوان یک کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد، به سخره می گیرد. حتی یکی از متخصصان مایکروسافت مدعی شده که اپل ایده آی پد پرو را از مایکروسافت و سرفیس پرو گرفته کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :