آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224724
تاریخ انتشار : 21 آبان 1396 8:38
تعداد بازدید : 1022

ازسوی شرکت بومی‌سازان فناوری‌های پیشرفته تسنیم صورت گرفت

معرفی اولین واقعیت مجازی نماز

شرکت بومی سازان فناوری های پیشرفته تسنیم متشکل از دپارتمان های کنترل و هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، نرم افزار و بازی، رسانه های جمعی و گرافیک، با هدف بومی سازی فناوری های پیشرفته فعالیت می کند که با حضور در یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال دستاوردهای خود را در این زمینه به معرض نمایش گذاشته است.


فناوران- بهزاد سامانی، پژوهشگر و رییس هیات مدیره  شرکت بومی سازان فناوری های پیشرفته تسنیم درباره بخش های مختلف فعالیت شرکت گفت: دو فناوری جدید در دنیا به تازگی به وجود آمده که کاربردهای بسیار زیادی دارد. یکی واقعیت افزوده است، یعنی به دنیای واقعی یکسری علایم را اضافه کنیم مانند صوت، متن، فیلم، لینک، نقشه و غیره.وی افزود: فناوری دیگر واقعیت مجازی است که کاملا از واقعیت افزوده جداست و کاربردهای زیادی دارد مانند آموزش، سلامت، نظامی، تفریحی و غیره که امیدواریم بتوانیم کاربردهای این فناوری را در کشور بومی سازی کنیم.
سامانی با بیان اینکه شرکت بومی سازان فناوری های پیشرفته تسنیم 7 سال پیش کار خود را در زمینه روباتیک آغاز کرد، گفت: سال 91 روبات آشپز را ثبت اختراع کردیم اما از آنجایی که سرمایه گذاری پیدا نکردیم نتوانستیم کار را جلو ببریم و اکنون دو سال است که در زمینه واقعیت مجازی و افزوده فعالیت می کنیم.
وی درباره واقعیت مجازی نماز گفت: برای نخستین بار موفق به ساخت واقعیت مجازی نماز شده ایم و در نظر داریم به زودی واقعیت مجازی غدیر را هم بسازیم.
وی هدف از ساخت واقعیت مجازی نماز را آموزش دانست و افزود: هدف ما غیر از آموزش تشویق بچه هاست؛ زیرا معتقدیم بچه ها از این راه بیشتر به نماز جذب می شوند.سامانی با بیان اینکه بیشترین نرم افزار ثبت شده واقعیت افزوده و مجازی را در ایران داریم، گفت: امسال نخستین بار در نمایشگاه رسانه های دیجیتال شرکت کرده ایم و هدفمان معرفی واقعیت مجازی نماز و دیگر دستاوردهای شرکت در زمینه واقعیت مجازی و افزوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :