آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224715
تاریخ انتشار : 21 آبان 1396 8:20
تعداد بازدید : 814

وزارت فاوا صندوق خطرپذیر راه می اندازد

رییس صندوق نواوری و شکوفایی گفت: وزارت خانه های بهداشت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان مدیریت فرهنگی و امور مناطق آزاد در حال راه اندازی صندوق های خطرپذیر هستند.


مهر- بهزاد سلطانی با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور راهی به جز حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان ندارد، گفت:  خوشبختانه برای تحقق اقتصاد دانش بنیان سرمایه علمی کافی که همان دانش آموختگان دانشگاه ها هستند وجود دارد ولی متاسفانه سرمایه کافی در بخش خصوصی برای رشد اقتصاد دانش بنیان وجود ندارد.
وی با بیان اینکه هر چند ایفای نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکنون اثرات گسترده ای بر جای گذاشته است، افزود: در صندوق نوآوری و شکوفایی راه اندازی صندوق های خطر پذیر مطرح شد تا به واسطه آن روی طرح های فناورانه با ریسک بالا سرمایه گذاری شود.
سلطانی با بیان اینکه ارزش افزوده این نوع پروژه ها در صورت موفقیت بسیار زیاد است گفت: در حال حاضر وزارتخانه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان مدیریت فرهنگی، امور مناطق آزاد در حال راه اندازی صندوق های خطرپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی هستند.
به گفته وی، سهم هر وزارتخانه در صندوق خطرپذیر می تواند بیشتر از مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی باشد و صندوق آمادگی دارد حتی به صورت مساوی نیز به هر میزان که وزارتخانه ها سرمایه گذاری خطرپذیر انجام دهند، با آنها مشارکت کند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: پیش از اینها اعلام کرده بودیم که همه وزارتخانه ها برای ایجاد صندوق خطرپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :