آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224610
تاریخ انتشار : 20 آبان 1396 9:17
تعداد بازدید : 724

رویداد

سمینار فرصت های راه اندازی کسب وکار نوآورانه در صنعت لجستیک در ایران، در قالب برنامه عصرانه با منتورهای شتابدهنده تک با همکاری  انجمن MBA دانشکده مدیریت دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

فناوران- در این سمینار که چهارشنبه گذشته با حضور بیش از 110 نفر از دانشجویان و علاقه مندان در سالن فرهیختگان دانشگاه خوارزمی از ساعت 15 تا 18 برگزار شد، 4 سخنرانی و یک پنل پرسش و پاسخ اجرا شد.
در بخش اول، سهیل عباسی مدیرعامل شتابدهنده تک، به مقایسه فضای کسب وکار سنتی و مدرن پرداخت و تغییرات به وجود آمده در فضای کسب وکار نوآورانه در کشور را تشریح کرد. وی همچنین در خصوص لزوم تقویت زیست بوم کارآفرینی ایران و ایفای نقش موثر هر یک از بازیگران آن صحبت کرد. سپس به تشریح حمایت های شتاب دهنده ها از استارت آپ ها پرداخت و در پایان به فرصت های بسیار زیاد موجود در حوزه های مختلف بازار گسترده و دست نخورده لجستیک اشاره کرد.
در بخش دوم؛ سخنرانی امیر افخمی مدیر لجستیک کشوری DHL در ایران، با ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت در سطح جهان و ایران آغاز شد و سخنرانی خود را با تشریح صنعت لجستیک و ارائه مشخصات و مختصات این صنعت در مقیاس جهان و ایران ادامه داد. سپس به ارائه فرصت های راه اندازی کسب وکار در بخش های مختلف زنجیره ارزش صنعت لجستیک پرداخت و نقشه راه مطالعاتی، پژوهشی و اجرایی را برای دانشجویان علاقه مند به این حوزه تشریح کرد.
در بخش سوم؛ احسان جهانی مدیرعامل کارپینو سخنرانی کرد و در ارائه خود، به تغییر پارادایم در صنعت لجستیک اشاره کرده و تاثیرات نوآوری در این صنعت را در سطوح مختلف، در بهبود زندگی مردم و صرفه جویی زمان، انرژی و هزینه ها برشمرد. 
در بخش چهارم، سام طاهری زاده و شاهین اتحاد،  از استارت آپ حملو، از شکل گیری این استارت آپ گفتند و تجارب شخصی خود را از برخورد با مشکلات و موانعی که در راه شان قرار داشته، با مخاطبان به اشتراک گذاشتند.
در بخش پنجم، پنل پرسش و پاسخ، با حضور سخنرانان و مدیریت عباسی برگزار شد و به منتخبی از ده ها پرسش واصله از حضار پاسخ داده شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :