آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224438
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:34
تعداد بازدید : 408

با وجود رشد فروش تبلت‌های آمازون در بازارهای جهانی

آیپد همچنان برند اول است

اگر چه حجم فروش تبلت، به ویژه نمونه های ارزان و میان قیمت در بازارهای جهانی و همچنین بازار ایران کاهش چشمگیری یافته است؛ اما بررسی های موسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان می دهد که آمازون در این عرضه با رشد مواجه شده است.


فناوران- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت زد دی نت، آموزن در زمینه فروش تبلت در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک رشد 38/7 درصدی مواجه شده است. به این ترتیب این شرکت در سه ماهه سوم سال 2017 حدود 4/4 میلیون دستگاه تبلت به فروش رسانده است. این درحالی است که سهم فروش تبلت های این خانواده در مدت مشابه سال 2016 حدود 3/1 میلیون دستگاه بود.
میزان کلی فروش تبلت در سال 2017 نیز حدود 40 میلیون دستگاه است که مقایسه حجم فروش این کالا در مدت مشابه سال قبل نشان از یک کاهش 5/4 درصدی دارد.
بررسی های آی دی سی نشان می دهد که احتمال دارد تمرکز فروش آمازون روی فروش تبلت های 7 اینچی با کاهش 30 دلاری قیمت موجب رشد تقاضا برای این محصولات شده باشد.
این گزارش می افزاید که تبلت های آمازون همچنین به گجت های دیگری برای استفاده از الکسا، دستیار صوتی این شرکت تبدیل شده اند و این موضوع هم به رشد تقاضا برای این تبلت ها کمک کرده است.
نتیجه موفقیت آمازون در بازار تبلت البته کاهش سهم فروش تبلت های اپل در بازار جهانی نبوده است.
گزارش ها حاکی از این است که اپل همچنان به صدرنشینی در بازار تبلت ادامه می دهد. در حال حاضر اپل نخستین برند پرفروش در زمینه تبلت در بازار جهانی است. این برند نسبت به سال قبل با رشد 11/4درصدی از لحاظ فروش مواجه شده است و در سه ماه سوم سال 2017 حدود 10/3میلیون دستگاه آیپد فروخته است.
در مقام دوم اما سامسونگ با کاهش سهم محبوبیت 7/9 درصدی فروش تبلت ایستاده است. با این حال این برند با فروش 6 میلیون دستگاه در سه ماهه سوم سال 2017 دومین برند است.
بر اساس این گزارش، پس از آمازون که در سومین رتبه فروش در زمینه تبلت قرار دارد هوواوی با فروش 3 میلیون دستگاه تبلت و رشد 9/6 درصدی در رتبه چهارم فروش و پس از آن لنوو با همین میزان فروش قرار دارد.
سایر برندها هم 13/3میلیون دستگاه داشتند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :