آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224433
تاریخ انتشار : 16 آبان 1396 10:21
تعداد بازدید : 721

معاون علمی و فناوری رییس جمهور مطرح کرد:

بروکراسی و تامین مالی دو مشکل کسب و کارهای فناورانه

معاون علمی و فناوری رییس جمهور استارت آپ ها را پایه گذار حوزه جدیدی در ارایه خدمات دانست که این ورود گام بزرگی برای حل مشکلات جامعه است.

فناوران - سورنا ستاری در نشست مشترک با وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه استارت آپ ها حوزه جدیدی در ارایه خدمات ایجاد کرده اند، گفت: با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت شرکت های دانش بنیان و فناورانه در حوزه توزیع کالا می توانند اتفاق های خوبی را رقم بزنند و به پلات فرمی برای تنظیم بازار تبدیل شوند. 
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری حضور شرکت های دانش بنیان در حوزه توزیع کالا را اتفاقی مناسب دانست و ابراز کرد: بروکراسی اداری و سیستم تامین مالی دو مشکل شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای فناورانه است که باید مورد توجه بیشتری قرار گرفته و برای رفع آن اقداماتی انجام شود. در دو سال گذشته شاهد سرمایه گذاری قابل توجهی در استارت آپ های خدماتی هستیم که این مساله نشان دهنده ایجاد فعالیت شرکت های فناور خدماتی است.
رییس بنیاد ملی نخبگان درباره حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت های فناور گفت: کاهش هزینه ها و ورود فناوری روز دنیا به صنایع دو مزیت استارت آپ ها و کسب و کارهای نوین است. در کشورمان نیز با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه خودرو می توان فعالیت های خوبی برای حل مشکلات زیست محیطی انجام داد.
ستاری وضعیت شرکت های دانش بنیان و فناورانه در حوزه فناوری مانند بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: این شرکت های فناور ممکن است زمان طولانی تری برای شکوفایی اقتصادی نیاز داشته باشند اما همانطور که شاهد هستیم توانسته اند گام های بزرگی همچون صدور دارو به روسیه را بردارند. وی همچنین انجام پروژه های ویژه همچون تولید خودروی برقی و اینترنت چیزها را با محوریت بخش خصوصی در دستور کار معاونت علمی اعلام کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :