آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224131
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396 9:15
تعداد بازدید : 817

استارت آپ هنگ کنگی یونیکورن شد

اخبار داغ جهان کسب و کارهای نو این هفته مربوط به یک استارت آپ هنگ کنگی بود که به مرحله یونیکورن (ارزشی فراتر از یک میلیارد دلار) رسیده است.

فناوران- دو استارت آپ هنگ کنگی GoGoVan که در زمینه خدمات لجستیکی کار می کند و WeLab که استارت آپ فناوری مالی (فین تک) است، قبلا نام شان را به عنوان یونیکورن ثبت کرده بودند و حالا SenseTime که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند هم به هدف ارزش مالی یک میلیارد دلار دست یافته است.
SenseTime با جذب 410 میلیون دلار سرمایه مرحله دوم در ژوییه گذشته یونیکورن شده و هم اکنون ارزشی بیش از 1/5 میلیارد دلار دارد. این استارت آپ هم اکنون برای یک مرحله جذب سرمایه دیگر برنامه ریزی می کند که قرار است تا پایان سال جاری میلادی به انجام برسد وبه گفته دکتر ژو–لی، بنیان گذار این استارت آپ، سرمایه مرحله سوم از مرحله قبل نیز بیشتر خواهد بود.
این شرکت که در زمینه فناوری های یادگیری عمیق و دید ماشینی فعالیت می کند، بیش از هر استارت آپ هوش مصنوعی دیگری در چین، سرمایه جذب کرده و در میان سرمایه گذارانش، نام های بزرگی مثل IDG Capital، CDH و CICCدیده می شوند. همچنین تیم بنیان گذار این استارت آپ موفق به حفظ سهام مدیریتی شده اند. این شرکت تا کنون نزدیک به 500 اختراع در زمینه هوش مصنوعی و در زمینه هایی مثل تشخیص چهره، تایید هویت و سامانه های شهر هوشمند ثبت کرده است. اما علاوه بر قدرت فناوری، این شرکت موفقیت های تجاری متعددی هم داشته است. SenseTime تعداد 400 مشتری بزرگ از جمله هوواوی، چایناموبایل، شیائومی، اوفو، چاینا یونیون پی و شرکت هواپیمایی هاینان دارد. این شرکت اخیرا نیز قراردادی با شرکت کوالکام به امضا رسانده که روی هوش مصنوعی و یادگیری عمیق در تجهیزات موبایل و اینترنت چیزها کار کند. هم اکنون 87 درصد درآمدهای SenseTime مربوط به بازار چین است؛ اما مدیران این استارت آپ قصد دارند که شعبه هایی در ژاپن و سپس اروپا و آمریکا تاسیس کنند. این استارت آپ هم اکنون بیش از یک هزار کارمند دارد که 800 نفر آنها در سرزمین اصلی چین فعالند. 140 نفر از پرسنل آن هم دارای مدرک دکتری هستند که عمدتا در هنگ کنگ مستقرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :