آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 224120
تاریخ انتشار : 13 آبان 1396 9:1
تعداد بازدید : 705

غیر عضو‌ها بیشتر زیر ذره‌بین هستند

هشدار مجدد اتحادیه به فروشندگان هاردهای تقلبی

در تداوم اجرای طرح جمع آوری هاردهای تعمیری و دست دوم که از حدود دو ماه پیش در بازارهای کامپیوتر از سوی اتحادیه صنف فناوران رایانه اجرا شد، این اتحادیه به فعالان بازار که از اعضای اتحادیه نیستند اعلام کرده است که برای ثبت هاردهای وارداتی بازسازی شده (Refurbished) خود در دفتر اتحادیه اقدام کنند.


مریم عسگری
بر اساس اعلام این اتحادیه، به علت تخلف های صورت گرفته از سوی 5 نفر از واردکنندگان عمده هارددیسک، واردکنندگان این کالا موظف هستند از 15 آبان ماه نمونه هاردهای وارداتی خود را به اتحادیه تحویل دهند تا در دفتر اتحادیه ثبت شود؛ اما شرکت هایی که واردات آنها شفاف است و همچنین شرکت های معتبری که برای اتحادیه شناخته شده، به هیچ عنوان در شکل ظاهری هاردها و ظرفیت آنها دخل و تصرفی ندارند و دارای پروانه کسب و گارانتی از سوی اتحادیه هستند، از این طرح مستثنی هستند.
اتحادیه همچنین اعلام کرد که به موجب تخلف عده ای از عرضه کنندگان هارددیسک، تمام گارانتی های تعویضی داده شده از طرف اتحادیه درباره هاردها باطل می شود و تنها افرادی می توانند مجدد مجوز دریافت کنند که موارد مذکور را اجرا کنند.
اتحادیه صنف فناوران رایانه اعلام کرده است که به دلیل پیشگیری از تخلف درباره هارد، اتحادیه به همراه سازمان بازرسی و تعزیرات تمامی   هاردهای ریفر دستکاری شده بدون مجوز واردات را از واحدهای صنفی جمع آوری می کند و بدون هیچ حمایتی کالا به سازمان اموال تملیکی و فرد متخلف به تعزیرات معرفی می شود. اتحادیه در اطلاعیه های قبلی خود در رابطه با اینکه عده ای از واردکنندگان هاردهای بازسازی شده  را وارد کشور کرده و با نصب لیبل های چاپ شده، هم در ماهیت هارد و هم درباره ظرفیت هارد تقلب کرده و از این طریق مشتری را گمراه و مصرف کننده را به صنف بدبین کرده اند، هشدارهای لازم را داده است.
این نهاد صنفی به فعالان صنفی هشدار داد در صورت مشاهده تخلف واحد صنفی پلمپ و شخص متخلف جریمه می شود.
در رابطه با این موضوع فعالان بازار کامپیوتر اعتراض کرده و می گویند: در شرایط فعلی که بازار هیچ مشتری ندارد، این اقدامات اتحادیه تنها به بی اعتمادی به فضای بازار دامن می زند و این تصور را نزد خریداران ایجاد می کند که فعالان بازار مدام در حال سوء استفاده از خریداران هستند و اگر اتحادیه وارد عمل نشود، حق خریدار ضایع می شود. در حالی که اتحادیه از اعضای خود حمایت کرده و تنها به فروشگاه هایی که عضو این اتحادیه نیستند، بدبین است.
در پاسخ به این موضوع میرمهدی، رییس اتحادیه رایانه اعلام کرد که اتحادیه تنها در پی جلوگیری از ضایع شدن حقوق خریداران است و هیچ تبعیضی بین فعالان بازار قائل نمی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :