آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223880
تاریخ انتشار : 9 آبان 1396 10:47
تعداد بازدید : 703

سوءاستفاده جدید فروشندگان بازار دیجیتال از بی‌اطلاعی خریداران

فروش ریکوردرهای تقلبی به اسم اوریجینال

با وجود کاهش شدید محبوبیت و فروش دستگاه های ضبط صدا یا همان ریکوردرهای معروف، در بازار این کالا شاهد عرضه محصولاتی جدید از خانواده های سونی، پاناسونیک، المپیوس و ... هستیم.


مریم عسگری
ای درحالی است که در وب سایت های جهانی و حتی وب سایت شرکت های مادر، اشاره ای به عرضه محصولات جدید نشده است.
بررسی های بازاری مشخص کرد که با وجود افزایش سطح آگاهی خریداران و کسب اطلاعات قبل از خرید از وب سایت ها، برخی از فروشندگان با سوءاستفاده از بی اطلاعی برخی از خریداران محصولات قدیمی را به اسم کالاهای جدید به فروش می رسانند.
در این بین برخی هم محصولاتی با برندهای نزدیک به اورجینال را به اسم محصول جدید به فروش می رسانند.
بررسی های بازاری مشخص کرد که این دسته از فروشندگان با بیان این مطلب که شرکت های تولیدکننده واحد تولیدی مجزایی با نام جدید برای تولید این محصولات راه اندازی کرده اند، این کالاها را به راحتی در بازار به فروش می رسانند. در حالی که این ریکوردرها محصولات چینی هستند که هیچ ربطی هم به برندهای اورجینال و شناخته شده ندارند.
موضوع دیگر این است که اگر چه بازار خرید و فروش این کالا رونق چندانی ندارد و ممکن است برخی تصور کنند ریکوردرها هم مانند وب کم فراموش یا منسوخ شده اند؛ اما با مراجعه به بازار مشاهده خواهید کرد که دانشجویان، خبرنگاران و حتی افرادی که به ثبت صوتی اطلاعات نیاز دارند، همچنان مشتری های پر و پا قرص ریکوردرها هستند و گوشی موبایل نتوانسته است بازار این کالا را به صورت قطعی از آن خود کند.
به گفته فعالان بازار، بسیاری از خریداران دستگاه های ریکوردر می گویند که برای ضبط اطلاعات صوتی گاه لازم است که دستگاه را برای ساعت ها استفاده کنند که ممکن است گوشی های تلفن همراه با مشکل اتمام شارژ مواجه شوند؛ زیرا گوشی های موبایل امروزه قابلیتی چندکاره دارند و هنگام ضبط صدا ممکن است کاربر نیاز به برقراری ارتباط تلفنی، چک کردن ایمیل و شبکه های اجتماعی یا حتی تصویربرداری از مراسم باشد. به همین دلیل است که ریکوردرها همچنان محبوب هستند.
کارشناسان هم با تایید این موضوع به خریداران توصیه کردند، قبل از خرید هر کالایی درباره آن تحقیق کنند و پس از بررسی های لازم کالا را از نمایندگی های فروش خریداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :