آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223570
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 2:26
تعداد بازدید : 569

نماینده مجلس:

اجازه نداریم فرصت فین تک را به تهدید تبدیل کنیم

سید فرید موسوی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در مراسم اختتامیه نمایشگاه تراکنش و جشنواره فین تک ایران گفت: محدودیت های زیادی درسال های اخیر به صنعت بانکی ما تحمیل شد، اما مدیران این حوزه در این زمینه هم سربلند بودند.

فناوران- موسوی روز پنج شنبه گذشته با بیان این مطلب افزود: من از تمام کارگزاران و مدیران شبکه بانکی تشکر می کنم که با تمام این مشکلات، نگذاشتند شبکه بانکی مبتنی بر فناوری اطلاعات، دچار مشکل و از ریل خارج شود.
موسوی در ارتباط با بحث توسعه فین تک ها و مشکلاتی که بر سر راه فعالیت آن ها وجود دارد، گفت: بحث فین تک ها توسعه خوبی داشته، انرژی و ظرفیت های کشور در حوزه منابع انسانی هم این انتظار را ایجاد می کرد که پیشرفت داشته باشیم، اما ریل گذاری درستی در این حوزه اتفاق نیفتاده و دستگاه ها موانعی در این راستا ایجاد می کنند. امروز می توانیم این ریل گذاری را برای حوزه فین تک ها هم داشته باشیم. گرچه انتظاراتی که در بحث تنظیم مقررات وقوانین این حوزه مطرح می شود درست است، اما باید ریل گذاری درستی هم اتفاق بیفتد.
موسوی گفت: مجلس دست یاری مقابل متخصصان این حوزه دراز می کند تا با ما در این بخش همکاری کنند. از مرکز فابا هم می خواهیم که در حوزه اطلاع رسانی دراین بخش به ما کمک کند تا شاهد پیشرفت های بیشتری باشیم.
او افزود: امیدواریم فعالان بانکی و متخصصان، مجلس را برای تنظیم مقررات و قوانین در این بخش کمک کنند. ما دیگر باید کمتر شاهد ایجاد محدودیت برای فعالین استارت آپی باشیم. این زمانی محقق می شود که ریل گذاری صحیح انجام شود.
او گفت: چارچوب ها باید توسط فعالان حوزه بانکی و حوزه فین تک تعیین شود و بعد به حوزه تنظیم مقررات وارد شویم. ما اجازه نداریم فرصت هایی که داریم را تبدیل به تهدید کنیم و چالش هایی برای اقتصاد کشور به وجود بیاوریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :