آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223569
تاریخ انتشار : 6 آبان 1396 2:23
تعداد بازدید : 591

مدیرعامل مرکز فابا:

استارت آپ ها از معاونت علمی ریاست جمهوری مطالبه دارند

مدیرعامل مرکز فابا در نشست خبری که در حاشیه اختتامیه نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شد، حمایت از استارت آپ ها را وظیفه دولت و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد.

فناوران- محمدمراد بیات گفت: استارت آپ ها از مدیران معاونت علمی و فناوری  ریاست جمهوری که بودجه و وظیفه دارد از آن ها حمایت کند، انتظار دارند همان طور که از نمایشگاه های خارجی بازدید می کنند، نمایشگاه های داخلی را هم ببینند.
بیات با اشاره به این که مطابق اسناد بالادستی نظام، ما فقط 8 سال فرصت داریم تا عقب افتادگی منطقه ای را جبران کنیم، گفت: این 8 سال برای دنیای پرشتاب و پیش رونده، فرصت کمی است و باید شبانه روز تلاش کنیم تا به این هدف ملی برسیم. استقبال از نمایشگاه تراکنش نشان می دهد که ظرفیت بسیار بزرگی در این زمینه وجود دارد و مطمئن هستیم تا سال آینده، این ظرفیت بهتر و شکوفاتر از امروز خواهد بود. مدیرعامل مرکز فابا ضمن ابراز خوشحالی از استقبال دستگاه های حاکمیتی از نمایشگاه گفت: خیلی خوشحال ام که دستگاه های مختلف حاکمیتی به تازگی اهمیت این صنعت را دریافته اند و وعده های مثبت زیادی داده اند که آن ها را پی گیری می کنیم و سال دیگر باید از من گزارش پیگیری این وعده ها را بخواهید. ما اگر می خواهیم قطب منطقه شویم چاره ای جز این نداریم که با شتاب پیشرفت کنیم. ما امروز با فراهم کردن امکان تعامل بزرگان صنعت با شرکت های استارت آپی تحت عنوان جشنواره فین تک، تجربه بسیار موفقی را پشت سر گذاشتیم.
بیات ادامه داد: صراحتاً عرض می کنم که اگر جشنواره فین تک به تنهایی برگزار می شد، ارزشی برای استارت آپ ها نداشت. یکی از ایراداتی که در رویدادهای کشور دیده می شود، این است که استارت آپ ها نمی دانند طرح های شان را به چه کسی باید ارائه کنند. مشکل این است که فقط یک ضلع دور هم جمع می شوند و ضلع های دیگری که سرمایه گذار و مشتری هستند وجود ندارد. به هر حال استارت آپ ها به سرمایه گذاران نیاز دارند و باید با این شرکت ها تعامل کنند و کمتر مدیری است که در این نمایشگاه به استارت آپ ها سر نزده باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :