آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223451
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 10:45
تعداد بازدید : 722

معاون وزیر اقتصاد در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تراکنش:

جوانان نوآور برای ما از ذخایر نفت با ارزش ترند

معاون وزیر اقتصاد دیروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تراکنش و جشنواره بزرگ فین تک ایران گفت: یکی از چالش های کسب و کارهای نوپا که عمدتا توسط جوانان راه اندازی می شود، سیستم های پیچیده اداری است که زمان بر است و باید اصلاح شود.

ستاد خبری نمایشگاه- دکتر عبدالرحمن ندیمی بوشهری، معاون وزیر اقتصاد دیروز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه تراکنش و جشنواره فین تک ایران که با حضور ده ها شرکت و فعال حوزه بانکداری و فین تک ها آغاز به کار کرد، با اشاره به اینکه عملیات بانکی شریان اقتصادی کشور است و متوقف ماندن در یک مقطع، درست مانند توقف کامل است گفت: آنقدر تغییرات سریع اتفاق می افتد که برای یک متخصص فناوری اطلاعات فوق حرفه ای که چندین سال قبل در همین حوزه مشغول به کاربوده، خیلی از قابلیت هایی که امروز در آی تی شاهد هستیم، قابل تصور نیست. 
وی افزود: سیستم بانکداری ایران اکنون به جایی رسیده که بدون اتکا به فناوری اطلاعات، ادامه مسیر ممکن نیست. 
معاون بانک، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد افزود: البته اکنون دیگر نمی توان به این نبود فناوری اطلاعات در حوزه بانکی فکر کرد و البته سرعت تغییرات هم بسیار بالا است. این در حالی است که سیستم های بانکی نیز امروزه بسیار سریع تغییر می کنند و در حال حاضر فناوری اطلاعات در متن زندگی جاری است.
وی ادامه داد: جوانان بااستعداد زیادی در حوزه فناوری اطلاعات داریم که از ذخائر نفت هم با ارزش تر هستند. ما در مملکت مغزهایی داریم که مثل معجزه عمل می کنند و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد. حوزه استارت آپ ها، به کمک همین جوانان رشد پیدا کرده و ارتقا یافته است، بنابراین باید به سمتی برویم که از آنها حمایت شود. 
معاون وزیر اقتصاد به مشکلاتی که بر سر راه فعالیت فعالان حوزه بانکداری و به خصوص استارت آپ ها وجود دارد، اشاره کرد و گفت: مشکلاتی بر سر راه فعالیت این جوانان قرار دارد که اگر به آنها کمک نشود نمی توانند به نتیجه برسند. سیستم های پیچیده اداری زمان بر است، در حالی که نباید برای کسب وکارهای نوپا اوضاع اینگونه باشد. 
ندیمی گفت: شرایط تحریم هم باعث مشکلات شد و هم موجب شد که این جوانان توانمندتر و متکی به خود شوند و امروز در بحث آی تی به موفقیت های خوبی دست پیدا کنیم. خوشبختانه، برجام سندی است که کشوررا از شرایط سخت به شرایط مطلوب خواهد رساند.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی، باید خودمان را به روز کنیم و مقررات و سیستم ها را اصلاح کنیم. امیدواریم از جوانانی که در حوزه فین تک و استارتاپ ها فعالیت می کنند حمایت شود و به آنها کمک شود تا پیشرفت بهتری در کارشان داشته باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :