آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223450
تاریخ انتشار : 3 آبان 1396 10:42
تعداد بازدید : 913

انتقاد دبیر تراکنش از بی‌توجهی دولت به نمایشگاه

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری کجاست؟

مدیرعامل مرکز فابا در مراسم گشایش سومین نمایشگاه تراکنش ایران گفت: حداقل حمایتی که دولت می تواند از نمایشگاه ها و شرکت های استارت آپی داشته باشد، حضور در افتتاحیه نمایشگاه است.

ستاد خبری نمایشگاه تراکنش- محمدمراد بیات با اشاره به این که هر اقدامی در عرصه کسب وکار، باید نگاهی بلند و رو به آسمان داشته باشد، گفت: این نگاه بلند، همان منافع ملی و مصالح عمومی است. فعالان در حوزه کسب وکار، مادامی می توانند موفق عمل کنند که تامین کننده منافع و مصالح عمومی باشند. مرکز ثقل راهبردهای حوزه آی تی در مرکز فابا، دستیابی به منافع همگانی است و این راهبردها، همسو با چشم انداز برنامه 1404 و هم مسیر با منافع ملی است. 
او در ادامه با بیان این که بخش خصوصی را با چشم انداز منافع ملی باید فعال کرد، گفت: بخش خصوصی، در شرایطی رشد می کند که فضایی برای رقابت در عرصه های قیمت، کیفیت و خدمات پشتیبانی مهیا شود. در اقتصاد خصوصی، فضا برای شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد فراهم است و می توان به بهینه سازی سامانه های اقتصادی کمک کرد.
 بیات با بیان این که 56 شرکت استارت آپی در این نمایشگاه حضور دارند، توضیح داد: در این نمایشگاه قصد داریم روابط فین تک ها و بانک ها را مرور و بازتعریف کنیم.مدیرعامل مرکز فابا گفت: بانک ها و استارت آپ های فین تک رقیب یکدیگر نیستند. اکنون، دنیای همکاری با فین تک هاست. امروز با همکاری شرکت های استارت آپی، می توان مسیر بانکداری الکترونیکی را به آسانی طی کرد.
او در توضیح چگونگی عملکرد و مدیریت فابا بیان کرد: فابا هم به نوعی جزو شرکت های استارت آپی محسوب می شود. شیوه مدیریتی در فابا از درگیری های سازمانی به دور است و مدیریتی متفاوت در این شرکت وجود دارد. 
بیات با تاکید بر این که وظیفه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، حمایت از چنین نمایشگاه هایی است، توضیح داد: حداقل حمایتی که دولت می تواند از نمایشگاه ها و شرکت های استارت آپی داشته باشد، حضور در افتتاحیه نمایشگاه های این چنینی و بازدید از مشارکت کنندگان در این نمایشگاه هاست. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، باید همان طور که برای حضور در کشورهای دیگر وقت می گذارد، به عرضه داخلی فناوری نیز توجه داشته باشند.
دبیرکل نمایشگاه تراکنش ایران ادامه داد: با برپایی نمایشگاه هایی از این دست، می توان از ظرفیت ایجاد شده برای اشتغال زایی در کشور بهره گرفت و بخش خصوصی را قوی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :