آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223219
تاریخ انتشار : 1 آبان 1396 11:12
تعداد بازدید : 1089

از امروز در سفری 8 روزه

کاروان استارت آپ جاده ابریشم به هفت شهر ایران می رود

کاروان استارت آپ جاده ابریشم سفر خود را از روز دوشنبه اول آبان ماه آغاز خواهد کرد. این کاروان که دربردارنده مجموعه ای از کارآفرینان و سرمایه گذاران ملی و بین المللی است، در سفری 8 روزه به 7 شهر ایران سفر می کند و بهترین استارت آپ های این مناطق را انتخاب خواهند کرد.

فناوران- استارت آپ جاده ابریشم برای معرفی استارت آپ های مناطق مختلف ایران نخستین رقابت در نوع خود است و با هدف آشنایی با برترین شرکت های نوآور و نوپا در کشورمان برگزار می شود. در مجموع 400 استارت آپ در این رقابت ثبت نام کرده اند و از این میان، استارت آپ های برگزیده هر شهر توسط هیات داوری انتخاب شدند که استارت آپ های برگزیده چند روز پیش از برگزاری رویداد اصلی، برای شرکت در کارگاه ویژه آموزش نحوه ارایه به سرمایه گذار در شهر خود دعوت خواهند شد. 
پنج عضو اروپایی هیات داوران این رویداد از 5 کشور در این برنامه شرکت دارند. روث کرمر، مدیر عامل euworx UG، لوکا بندرت، بنیانگذار و مدیرعامل 12 Ventures، کیران موریک، بنیانگذار I am Tomorrow و  The August Fest، اورلی سالور ، بنیانگذار The A Factor و Shiftbalance و نیز آنی سوفی دوتات، کارآفرین سریالی و مشاور استارت آپ اعضای اروپایی هیات داوران رویداد استارت آپ جاده ابریشم هستند. همچنین چندین کارآفرین و سرمایه گذار ایرانی نیز در این هیات حضور دارند.
موژان اصغری، سرپرست برگزاری این رویداد می گوید: هم اکنون انبوهی از استارت آپ های ایرانی داریم که محصولاتی بسیار ارزشمند تولید می کنند که می تواند به بازارهای کشورهای دیگر نیز عرضه شود. ما با برگزاری این رویداد می خواهیم درهای بیشتری را برای کارآفرینان ایرانی به منظور ورود به بازارهای بین المللی بگشاییم. 
شهرام شاهکار، مدیر عامل اسنپ، یکی از اسپانسر های اصلی کاروان استارت آپ جاده ابریشم نیز در رابطه با این رویداد گفت: در چند سال گذشته استارت آپ های ایرانی رشد چشمگیری داشته اند و زمان آن رسیده بود که یک رقابت استارت آپی در سطح ملی در کشورمان برگزار شود. امیدواریم با حمایت از رویداد استارت آپ جاده ابریشم هر چه بیشتر به توانمند کردن استارت آپ های ایرانی کمک کنیم.
کاروان استارت آپ جاده ابریشم از ۱ تا ۸ آبان سفری به شهرهای تبریز، تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد و رشت خواهد داشت. 10 استارت آپ برگزیده از این هفت شهر ضمن معرفی در رسانه های مختلف و نیز کسب جوایزی ارزشمند، فرصتی مغتنم برای جذب سرمایه گذار خواهند یافت و همچنین می توانند به صورت رایگان در دور دوم این رقابت که قرار است در جزیره کیش برگزار شود، شرکت کنند. این کاروان امروز (اول آبان) در تبریز، دوم آبان در رشت، 3 و 4 آبان در تهران، 5 آبان در اصفهان، ششم آبان در یزد، هفتم آبان در شیراز و هشتم آبان ماه در مشهد حضور خواهد داشت.
همایش استارت آپ جاده ابریشم در جزیره کیش نخستین رویداد کارآفرینی و استارت آپی در نوع خود است که با هدف گردهم آوردن استارت آپ های برتر از سراسر نقاط ایران و فراهم کردن فرصتی برای تعامل با فعالان اروپایی این اکوسیستم، طی 2 روز در سه ماهه نخست سال آینده میلادی جزیره کیش برگزار خواهد شد. 
رویداد استارت آپ جاده ابریشم به صورت مشترک توسط تکراسا (TechRasa)، همفکر (Hamfekr) و نیز مشارکت فعالان اکوسیستم استارت آپی برگزار می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شتابدهی نوآوری، اتاق بازرگانی تهران، چندین پارک علم و فناوری و دانشگاه در شهرهای مختلف و نیز استارت آپ های فعال ایرانی از دیگر فعالان در برگزاری این رویداد هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :