آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 223040
تاریخ انتشار : 29 مهر 1396 11:8
تعداد بازدید : 755

معاون علمی ریاست جمهوری؛

استارت آپ های موفق نخبگانی هستند که از خارج آمده اند

معاون علمی و فناوری ریس جمهوری گفت: بسیاری از کسانی که استارت آپ های موفق داشته اند، جزو افرادی هستند که از خارج از کشور بازگشته اند.

معاونت علمی ریاست جمهوری- سورنا ستاری در نخستین نشست شورای سرمایه گذاری دانش بنیان اظهار کرد: با توجه به رشد چشمگیر شرکت های دانش بنیان ما باید زیر ساخت های لازم را در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و قیمت گذاری در این حوزه فراهم کنیم. 
وی گفت: قیمت گذاری در حوزه تامین مالی کار بسیار سنگینی است که باید با فراهم کردن بسترها و زیرساخت های لازم این مشکل حل شود؛ زیرا در حوزه دانش بنیان فرهنگسازی بسیار خوبی اتفاق افتاده و شرکت های دانش بنیان تشکیل شده اند اما با مشکل سرمایه گذاری مواجه هستند.
ستاری بیان کرد: نهادها و موسسات اعتبار سنجی در صورت ایجاد می توانند به قیمت گذاری و اعتبار سنجی دقیق و مناسب ایده ها و طرح های دانش بنیان کمک کنند زیرا در حال حاضر ما هنوز مقیاس دقیق و مناسبی برای ارزش گذاری طرح ها و ایده های دانش بنیان نداریم.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به رشد پرسرعت استارت آپ ها در کشور پرداخت و گفت : با توجه به اینکه استارت آپ ها به سرعت در حال رشد و بالارفتن هستند، به دلیل نبود سرمایه گذار مناسب آنها را با مشکلاتی مواجه کرده است و هنوز اکوسیستم و زیست بوم نوآوری و کارآفرینی در کشور ما  به طور کامل شکل نگرفته است و هنوز نواقصی دارد .
رییس بنیاد ملی نخبگان در ادامه از بازگشت بسیاری از نخبگان به کشور برای ایجاد استارت آپ ها یاد کرد و گفت : بسیاری از کسانی که استارت آپ های موفق داشته اند، جزو افرادی هستند که از خارج از کشور بازگشته و در آنجا حقوق و مزایای خوبی داشته اند؛ اما پس از بازگشت به ایجاد استارت آپ های موفق و فوق العاده در کشور دست یافته اند.
ستاری همچنین گفت : برخی از کسانی که شرکت های دانش بنیان ایجاد کرده اند، هنوز با کسب و کارهای سنتی و قدیمی درگیر هستند؛ ولی برخی از آنها درست برعکس ایده ها و طرح های بسیار موفق و عالی ارایه می کنند و به طور کلی سیستم کسب و کار سنتی را تغییر می دهند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :