آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 222529
تاریخ انتشار : 22 مهر 1396 9:21
تعداد بازدید : 1571

برگزاری نشست خبری اولین رویداد استارت‌آپی با محوریت تلفن همراه، برنامه‌ریزی و توسعه زندگی شهری

استارت آپ ها دست تهران را می گیرند

شهرداری تهران یکی از دستگاه های اجرایی کشور است که ظرفیت بسیار زیادی برای حمایت، جذب و به کارگیری ایده ها و کسب وکارهای نوآورانه دارد.

نشست خبری رویداد «موپک» (تلفن همراه، برنامه ریزی و توسعه زندگی شهری)، روز ۱۸ مهر، با حضور حامیان اصلی رویداد در سالن اجتماعات شهرداری منطقه پنج برگزار شد.
فناوران- در ابتدای جلسه سید حسین حسینی، دبیر اجرایی این رویداد ضمن تشریح ضرورت ها و نیاز برگزاری رویدادهای ایده پردازی در حوزه مدیریت شهری، با توجه به گسترش شهرها و افزایش استفاده از فناوری ICT در زندگی روزمره مردم، رویداد «موپک» را حاصل نگاه سیستمی به موضوع استفاده از نوآوری و خلاقیت در توسعه زندگی شهری در منطقه ۵ شهر تهران معرفی کرد. 
وی افزود: «موپک» از دو بخش استارت آپ ویکند و نمایشگاه تشکیل شده و به منظور رفع چالش هایی که متناسب با مشکلات منطقه ۵ تهران طرح شده اند، از مربیان موضوعی در حوزه مدیریت شهری کمک گرفته ایم. حسینی در ادامه گفت: در این رویداد، استارت آپ ویکند در کنار نمایشگاهی برگزار می شود که استارت آپ ها نیز در آن حضور دارند، تا هم چنان که تیم های شرکت کننده در استارت آپ ویکند، شاهد آینده خویش هستند، با مشکلات جاری و موانع بر سر راه پیشرفت خود نیز آشنا شوند.
 حسینی در انتها گفت: سعی ما بر این بوده که اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری را بدین صورت شکل دهیم تا بعد از رویداد نیز، با استفاده از امکانات شهرداری، تیم ها را مستقر کنیم تا به فعالیت خویش ادامه دهند.
مازیار علوی، معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری منطقه 5 تهران نیز در این نشست خبری با اشاره به این که شهرهای امروزی، قابل قیاس با شهرهای گذشته نیستند و این امر باعث شده که ما شاهد تفاوت های بسیاری در حوزه مدیریت شهری باشیم افزود: امروزه حتی با امکانات ۱۰ سال پیش هم شهرها قابل اداره کردن نیستند و ما نیز به منظور همسو شدن با سیر سریع رشد فناوری، خود را آماده می کنیم تا با ابزارها و تکنولوژی های به روز دنیا، جهت برطرف کردن چالش های روزمره زندگی شهری گام برداریم. 
وی افزود: برای مدیریت هرچه بهتر شهرهای آینده، شهرداری منطقه ۵ نیز در این رویداد مشارکت معنوی دارد تا بتواند با استفاده از حتی چند مورد از خروجی های این رویداد، قسمتی از مشکلات و معضلات فعلی منطقه ۵ شهر تهران را مرتفع نماید.
امین الشریعه، قائم مقام معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 5 نیز ضمن تاکید بر ماموریت شهرداری در زمینه توسعه کارآفرینی شهری، به مواردی از فعالیت های شهرداری منطقه ۵ در این زمینه اشاره کرد که از آن جمله می توان به فعالیت مرکز خدمات اجتماعی در زمینه کارآفرینی شهری، کلینیک کسب وکار و آموزش های مورد نیاز برای ایجاد و مدیریت کسب وکار، حمایت از کارآفرینی زنان سرپرست خانوار و قشر آسیب دیده اجتماعی اشاره نمود. 

وی حمایت از برگزاری رویداد «موپک» را در راستای جذب ورودی های مناسب برای کارآفرینی شهری برشمرد.
رویداد «موپک» با محورهای شهر هوشمند، خدمات مرتبط با مراکز و مجتمع های تجاری، گردشگری شهری و کارآفرینی، کارآفرینی در بافت فرسوده، اقتصاد شهری و خانواده ها، ترافیک و فرهنگ رانندگی، دستفروشی و سد معبر، مدیریت پسماند و تفکیک زباله (خشک و تر) و کارآفرینی اقشار آسیب دیده اجتماعی، زنان بدسرپرست و سرپرست خانوار، از 26 تا 29 مهرماه در مجتمع کوروش واقع در اتوبان ستاری تهران برگزار 
می شود.
این رویداد با حضور سرمایه گذاران، شتاب دهنده ها و مردم برگزار می شود و تاکنون ۷۰ نفر در این رویداد ثبت نام کرده اند که این افراد، دانشجو، برنامه نویس یا ایده پرداز هستند. شرکت کنندگان در روز اول رویداد گروه بندی می شوند تا بتوانند یک ایده را به مرحله نهایی برسانند. تیم ها طی ۳ روز در راستای اجرای ایده خود تلاش می کنند و در  پایان، سه ایده برتر توسط داوران انتخاب می شوند.
همچنین در کنار این رویداد، یک نمایشگاه نیز برگزار می شود که هدف از برگزاری آن، معرفی شرکت ها و کسب وکارهای جدید، ارائه ایده به فارغ التحصیلان برای یافتن جایگاه شایسته و تعامل و ارتباط با صنعت است. معرفی ایده های شکل گرفته در رویداد، حمایت اقتصادی و ایجاد فرصت در تقویت توانایی های شهروندان و اجرای اهداف حمایتی از افراد کارآفرین و در راستای آن، ارتقای زندگی شهروندان، از اهداف این نمایشگاه به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :