آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 221017
تاریخ انتشار : 15 مهر 1396 9:0
تعداد بازدید : 12350

جاده ابریشم؛ راه میان بر استارت آپ های ایرانی به بازارهای جهانی

سفر ده روزه تیم کارشناسان و سرمایه گذاران خطرپذیر ایرانی و اروپایی به 8 شهر ایران و رقابت نهایی استارت آپ های برگزیده در جزیره کیش، گشایش هر چه بیشتر درهای بازارهای بین المللی را به شرکت های نوآور و نوپای ایرانی نوید می دهد.


فناوران- یکی از دغدغه های بسیاری از استارت آپ های ایرانی، دسترسی به موقع، به سرمایه لازم و کسب راهنمایی های لازم برای گسترش کسب و کار است. صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture Capitals) با همین هدف شکل می گیرند و در ایران نیز چند سالی است که شاهد فعالیت این مراکز در حمایت از استارت آپ های حوزه فناوری هستیم. در این میان، تعامل سازنده تر زیست بوم استارت آپی ایران با این صندوق ها، سرمایه گذاران بین المللی و نیز کارآفرینان موفق، می تواند زمینه را برای رشد و بالندگی هر چه بیشتر این زیست بوم و نیز دستیابی به بازارهای جهانی فراهم سازد.
رویداد استارت آپ جاده ابریشم
(Silk Road Startup)دقیقا همین ماموریت را در پیش دارد. این برنامه، نخستین رویداد در نوع خود برای معرفی استارت آپ های ایرانی به سرمایه گذاران اروپایی است، که با هدف تسهیل ارتباطات جهانی، دسترسی بهتر به تجربیات موفق در سطح بین المللی و نیز جذب سرمایه خارجی طراحی شده است.
در بخش نخست این برنامه، تیم استارت آپ جاده ابریشم (شامل مجموعه ای از فعالان زیست بوم استارت آپی ایران و اروپا) طی 10 روز (از30 مهر تا 9 آبان) به هشت شهر تبریز، اصفهان، یزد، تهران، شیراز، مشهد، قزوین و رشت سفر می کنند. کاروان جاده ابریشم، دربردارنده تیمی از نمایندگان و کارشناسان صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های موفق و نیز کارآفرینان حوزه فناوری است که با هدف آشنایی با زیست بوم استارت آپی و فعالان این حوزه، در مناطق مختلف ایران، به این هشت شهر سفر می کنند.
در هر شهر، هر یک از استارت آپ هایی مستقر در آن شهر یا شهرهای اطراف، که پیش از این برای حضور در این رویداد ثبت نام کرده اند، فرصتی می یابند تا جزئیات مرتبط با کسب و کارشان را به سرمایه گذاران و کارشناسان حاضر ارائه دهند. در طی اقامت کاروان جاده ابریشم در هر شهر، چند استارت آپ به عنوان برگزیده انتخاب شده و در نهایت فرصت حضور در بخش دوم رویداد را خواهند داشت.
دومین بخش استارت آپ جاده ابریشم نیز با فاصله ای چند هفته ای، در جزیره کیش برگزار خواهد شد. این برنامه که نشستی بین المللی است، میزبان هیات های عالی سرمایه گذاران ایرانی و اروپایی خواهد بود. سخنرانی، شبکه سازی و نیز رقابت نهایی برای انتخاب سه استارت آپ برتر، از جمله برنامه های متنوع این نشست است.
صد استارت آپ برتر، هر کدام دو بلیت رایگان ورود به رویداد بین المللی کیش (در مجموع به ارزش 400 یورو) دریافت خواهند کرد. هزینه های اقامت و پرواز به کیش برای ده استارت آپ برگزیده نیز، بر عهده رویداد است. در نهایت سه استارت آپ برتر به انتخاب هیات داوران، به جوایز نقدی و غیرنقدی متنوعی، جمعاً به ارزش تقریبی صد میلیون تومان و بهره مندی از حمایت های مختلف صندوق های سرمایه گذاری بین المللی، شتاب دهنده ها و فرصت حضور در نمایشگاه های بین المللی دست می یابند. 
رویداد استارت آپ جاده ابریشم را تکراسا (TechRasa)، همفکر (Hamfekr) و به صورت مشترک با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز مرکز شتابدهی نوآوری برگزار می کنند.
گفتنی است استارت آپ های فعال در حوزه های مختلف مرتبط با فناوری اطلاعات، نظیر تجارت الکترونیکی، اینترنت چیزها، هوشمندسازی، فین تک، مُد، تجهیزات همراه، هوش مصنوعی و سلامت می توانند برای حضور در این رویداد در نشانی silkroadstartup.com ثبت نام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :