آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219520
تاریخ انتشار : 28 شهریور 1396 9:21
تعداد بازدید : 1775

دو بازی جدید ایرانی رونمایی شد

دو بازی جدید موبایلی به نام های قفس و لایو تی وی در فرهنگسرای اندیشه رونمایی شدند.

فناوران - در این مراسم ابتدا قرار بود سه بازی قفس، پسرخوانده و لایو تی وی (شبیه ساز مدیریت تلویزیون) رونمایی شود، بازی پسرخوانده به دلایل مشکلاتی که پیش آمد به این رونمایی نرسید و دو بازی دیگر رونمایی شدند. این در حالی بود که چند روز پیش رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای بازی در صفحه اینستاگرام خود از بازی پدرخوانده به عنوان یک نمونه موفق ایرانی نام برده بود. 
علی ارشادی، برنامه نویس بازی لایو تی وی در این مراسم به نمایندگی از نماینده تیم اسید گرین گیمز گفت: این بازی که حدود ۱۵ ماه است در مرحله تولید قرار دارد، پس از گذراندن چالش های مختلف تولیدی و طراحی، هم اکنون آماده عرضه در بازار ایران شده است. اگرچه هدف اصلی این محصول بازارهای بین المللی است، ولی پیش از انتشار نسخه بین المللی، نسخه فارسی آن در ایران منتشر خواهد شد.
وی افزود: داستان و ایده اصلی بازی درباره این موضوع است که شما مدیر یک شبکه تلویزیونی هستید و تلاش می کنید برنامه های جذاب و جالب تولید کنید تا مخاطبان بیشتری جذب کنید، هرچقدر بیشتر مخاطب داشته باشید شبکه شما بین شبکه های دیگر محبوب تر خواهد شد و در رتبه بندی ها رده های بالاتر لیست را به خود اختصاص خواهید داد.
مهدی مرزبان، کارگردان و مدیر برنامه بازی قفس یا The Cage نیز در معرفی از این بازی گفت: تیم ما حدود دو سال و نیم است که در صنعت بازی سازی کار می کند. پروژه The cage یک کار رقابتی و مسابقه ای بود برای اینکه خود را محک بزنیم. برای اینکه این بازی بتواند در مسابقه شرکت کند در عرض یک ماه آن را ساختیم. وقتی بازی ساخته شد، دیدیم که پتانسیل دارد که بهتر و تکمیل شود و جنبه های جدیدی به آن افزودیم.
مرزبان افزود: بازی The cage از لحاظ گیم پلی و گرافیک بازی سنگینی است. اعضای گروه ما 4 نفر است، یک و نیم سال است که بر این پروژه کار می کنیم. تاکنون 70 درصد کار آماده شده است و ما بازخورد خوبی گرفتیم. امیدواریم بتوانیم این پروژه را امسال تکمیل و آماده کنیم.
 وی با بیان اینکه بازی The Cage در سبک معمایی سکوبازی است، گفت: سبک گرافیک بازی تک رنگ و سیاه و سفید است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :