آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219240
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 2:16
تعداد بازدید : 1280

مهربانه میزبان تامین مایحتاج تحصیلی 1640 دانش‌آموز شد

با مهر #میریم_مدرسه

بر اساس آمار معاونت رفاه اجتماعی وزارت کار، در ایران 136هزار کودک بازمانده از تحصیل شناسایی شده است و بیشترین تعداد کودکان بازمانده از تحصیل به استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان، تهران و کرمان تعلق دارند.

فناوران - پلتفرم تامین مالی جمعی مهربانه پس از اجرای پویش با مهر #میرم_مدرسه در سال 1395، امسال هم پویش مشابهی را با ابعاد گسترده تر و با تمرکز بر مناطق محروم و دورافتاده کشور اجرا می کند. در این پروژه 10 موسسه خيريه از استان های اردبيل،كرمان، سيستان و بلوچستان، كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، هرمزگان، خراسان جنوبي و تهران برای تامین مایحتاج تحصیلی 1640 دانش آموز بازمانده از تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان با مهربانه همکاری می کنند. این پویش که منابع مالی آن توسط تعداد کثیری از مردم و به روش تامین مالی جمعی (Crowdfunding) تهیه می شود از شهریور ماه آغاز شده و تا اواسط مهر ادامه خواهد یافت. در این پویش مبلغ 90 میلیون تومان جهت خرید لوازم التحریر و سایر ملزومات تحصیلی دانش آموزان جمع آوری خواهد شد. شرکت تحلیل ارتباط برنا، برنده الکام استارز 96 و اپلیکیشن مکان محور پونز –یکی دیگر از برگزیدگان الکام استارز- به عنوان حامیان این پویش برای کمک به معرفی، شناساندن و فرهنگ سازی این پروژه با مهربانه همکاری می کنند.
مهربانه (mehrabane.ir) پلتفرم تامین جمعی مالی با مدل اهدا برای اهداف خیریه، اجتماعی، بشردوستانه و غیر انتفاعی است. در مقایسه با خیریه های سنتی، مهربانه حمایت های کاربران را برای پروژه های مشخص (با اهداف، هزینه و زمان بندی مشخص) جذب کرده و شفافیت کاملی در اجرای فعالیت های اش اعمال می کند؛ حامیان تک تک پروژه ها مشخص بوده و گزارش اجرای پروژه ها به صورت منظم به اطلاع کاربران می رسد. برای انجام این فعالیت ها، مهربانه از بستر اینترنت و شبکه های اجتماعی بهره می برد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :