آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 219239
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1396 2:14
تعداد بازدید : 1335

مدیرعامل شرکت تحلیل ارتباط برنا در همایش نهادینه‌سازی فرهنگ کارآفرینی

مهم ترین خصوصیت یک کارآفرین، سرسختی است

سه شنبه بیست و یک شهریور ماه همایش نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی در سالن دیوان محاسبات کشور برای فرزندان پرسنل این سازمان برگزار شد. در این همایش از امیرجلال الدین شوکتی، موسس شرکت تحلیل ارتباط و سازنده بات تلگرامی حرف به من، به عنوان یک کار آفرین جوان تقدیر شد و سپس وی به صحبت برای حضار پرداخت.

فناوران- امیر شوکتی گفت: من متولد سال 1373 هستم و فضای ذهنی ام از شما دور نیست. من فقط می خواهم تجربیات خودم را در مورد مسیری که از کارمندی خارج شدم بگویم، مسیر کارآفرینی برای همه یکسان و مشابه نیست. سال 1388 که پانزده سال داشتم، وارد تیم همشهری جوان و سپس سردبیر همشهری دیجیتال شدم. 
وی ادامه داد: من در خانواده ای بزرگ شدم که همه کارمند بودند و در فضای مهمانی های خانوادگی بیشتر صحبت در مورد حقوق و مزایای کارمندی بود و همه اعضای خانواده سبک زندگی کارمندی را می پسندیدند. در دوران راهنمایی، مجله همشهری جوان را مطالعه می کردم و بسیار علاقه داشتم که در آن جا مشغول به کار شوم، اما برای من بسیار دور از ذهن می نمود. یک روز در نمایشگاه مطبوعات با سردبیر همشهری جوان ملاقات کردم و به او گفتم که جای بخشی در رابطه با فن آوری اطلاعات در همشهری جوان خالی است، او در جواب به من گفت که وارد تیم همشهری جوان شوم و این بخش را راه اندازی کنم. 
وی افزود: من به همین سادگی و فقط با عشق و علاقه و جسارت به همشهری جوان پیوستم. بعد از مدتی تصمیم به جدایی از همشهری گرفتم تا کسب و کار خود را راه اندازی کنم. کار در بسیاری از شرکت ها، نیازی به مدرک و سن و تجربه بالا ندارد، من دانش آموز مقطع دبیرستان بودم و در کار خبرنگاری تجربه ای نداشتم، اما تیم همشهری به من کمک کرد و آموزش های لازم را به من داد. به دو دلیل از همشهری بیرون آمدم، اول این که وقتی به عنوان یک کارمند فعالیت می کنید، یک سقف درآمدی دارید، هر چقدر هم این درآمد بالا باشد باز محدودیت هایی وجود دارد و هر چقدر هم که بیشتر تلاش کنید، دریافتی شما از یک محدوده ای بالاتر نخواهد رفت. نکته دوم این بود که این کار برای من بسیار روزمره و تکراری شده بود و دیگر باعث رضایت مندی ام نمی شد.
برنده نخست الکامپ استارز ۲۰۱۷ در ادامه گفت: نکته ای که در مسیر متداول درس و دانشگاه وجود دارد این است که بعضی از رشته ها بسیار پویا هستند اما منابعی که در دانشگاه تدریس می شود قدیمی است. به عنوان مثال می توان از خبرنگاری و برنامه نویسی نام برد، هر چند در بسیاری از رشته ها وجود تحصیلات آکادمیک برای ورود به فضای کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. 
به گفته وی مهم ترین خصوصیت یک شخص کار آفرین سرسختی او است، برای موفقیت مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشتم و چندین بار هم شکست خوردم شاید بشود گفت تا زمان ورود به حوزه کسب و کار متوجه معنی دقیق جمله هر شکستی درسی است برای پیروزی نمی شدم. من چندین بات متفاوت ساختم که شکست خوردند و از هر کدام درسی گرفتم، تا بالاخره موفق شدم. امروز در معرفی من گفتند امیر شوکتی کارآفرین موفق، اما کسی اشاره نکرد که سال گذشته من به دلیل شکست در پروژه های متفاوت، مبلغ زیادی بدهکار بودم. بعد از موفقیت، کسی به شکست ها و سختی های گذشته  نگاه نمی کند. از دیدن دنیاهای متفاوت نترسید، مخصوصا در زمانی که در بسیاری از رشته ها، محتوای فارسی مناسب و باکیفیت در اینترنت یافت می شود و شما با مطالعه آن ها می توانید به علائق خود 
برسید.
خالق بات «حرف به من» سپس به سوالات چند تن از حضار پاسخ گفت. او در جواب سوال اول مبنی بر چگونگی ورود به این حوزه و پرسشی در مورد جدید ترین پروژه تحلیل ارتباط گفت: زمانی که در روزنامه بودم چند ایده داشتم و باید برای آن ها چند ماه پول پس انداز می کردم و به برنامه نویس پرداخت می کردم تا برنامه مورد نظر من را عملیاتی کند، مشکلات فراوان در این زمینه و این که بسیاری از خروجی ها با برنامه مورد نظر من تفاوت داشت، باعث شد به یادگیری برنامه نویسی روی آورم و خودم مشغول به کار شوم. 
وی افزود: در مورد جدیدترین پروژه هم سایت و بات همکادو به زودی دردسترس عموم قرار می گیرد. شما در همکادو لیستی از علاقه مندی های خود را با دوستان تان به اشتراک می گذارید، هر یک از دوستان شما می تواند بخشی از پول آن کالا را به شما هدیه بدهد و بعد از کامل شدن مبلغ، کادوی مورد نظر برای شما ارسال می شود.
مدیرعامل تحلیل ارتباط در پاسخ به سوالی در مورد میزان مطالعه اش گفت: در این روز ها به دلیل مشغله فراوان میزان مطالعه من کم و کاملا مرتبط با کار است، اما به شدت احساس نیاز می کنم در حوزه های دیگری هم مطالعه منظم داشته باشم.
وی در جواب سوالی درباره تفاوت فضای کسب و کار ما با کشور های پیشرو گفت: از لحاظ کیفیت فنی بسیار عالی هستیم اما در مساله اکو سیستم و زیرساخت چندین سال عقب هستیم.
شرکت تحلیل ارتباط برنا و بات تلگرامی «حرف به من» در نمایشگاه الکامپ امسال برنده رتبه اول بهترین استارتاپ الکام استارز شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :