آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218824
تاریخ انتشار : 19 شهریور 1396 10:36
تعداد بازدید : 953

تعدد ذی نفعان حکومتی

نشست ماهانه فعالان فین تک ایران، چهارشنبه 15 شهریور در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

فناوران- مهمانان این ماه سرهنگ نیک نفس از پلیس فتا و میلاد جهاندار دبیر انجمن فین تک بودند. در ابتدا جهاندار گفت: هماهنگ کردن این نشست ها بسیار سخت است و تشکر می کنم از دوستان برای برگزاری این نشست، فین تاک قبل یک ماه و نیم پیش در حالی برگزار شد که فین تک ها فیلتر شده بودند و در همان روز خبر رفع فیلتر آن ها را دادم و از آن زمان به بعد، بانک مرکزی قدم جلو گذاشت تا برای حوزه فین تک قانون گذاری کند.
وی ادامه داد: از آن تاریخ تاکنون اعضای فین تک دو جلسه و هم اندیشی با بانک مرکزی داشته اند تا فضای خوبی برای رشد و فعالیت داشته باشند و در کنار آن از مصرف کننده حمایت شود. این جلسات چند نتیجه مهم داشت که عدم نیاز به مجوز جدید برای فین تک ها و تعیین چارچوب فعالیت مهم ترین آن هاست.
دبیر انجمن فین تک گفت: مرکز توسعه تجارت به صورت مشخص وارد شده و دستور عمل ناقصی منتشر کرده است که فین تک ها تا زمان دستور بانک مرکزی تحت آن فعالیت کنند. مسوولیت فین تک ها با چه کسی است؟ آیا کسی می تواند مسوولیت رفتار کاربران فین تک ها را به عهده بگیرد؟  بانک مرکزی این حوزه را به عهده نمی گیرد و مرکز توسعه تجارت قبول کردهو تمام مسوولیت را بر عهده فین تک ها گذاشته است. وی در انتها افزود: ما فعالان فین تک سیستم لیست سیاه راه اندازی کرده ایم تا دسترسی افرادی که فعالیت مجرمانه دارند، کاهش داده شود و به طبع جرم هم کاهش پیدا کند.
سپس رضا قربانی مجری فین تاک در گفت وگویی با سرهنگ نیک نفس (رییس قسمت پیشگیری از جرائم سایبری و مجازی پلیس فتا) دغدغه های فعالان این حوزه را مطرح کرد.  فین تاک یک نشست ماهیانه است که در آن استارت آپ های حوزه مالی دور هم جمع می شوند تا ارتباط خود را با یک دیگر بهبود بخشند و در هر جلسه یکی  از افرادی که در این حوزه منشا اثر هستند، دعوت می شوند تا مهمان برنامه باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :