آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 218569
تاریخ انتشار : 14 شهریور 1396 10:58
تعداد بازدید : 671

برنامه های وزیر ارتباطات آرمان گرایانه است

محمود واعظی یک منفی بزرگ دارد و یک مثبت بزرگ. منفی بزرگ ایشان، گران شدن خدمات مخابرات ثابت است و این در مقطعی رخ داد که بیشتر اقشار مردم در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند. برخی از این خدمات مانند حق نصب تلفن ثابت یک شبه چندین برابر شد. چنین جهش قیمتی در هیچ برهه تاریخی رخ نداده بود و این رفتار وزیر به نفع یک شرکت و اپراتور بود و به ضرر یک کشور.

ایتنا - عباس پورخصالیان تحلیلگر و کارشناس مخابرات در خصوص بخش مثبت عملکرد ۴ ساله واعظی نیز گفت: اقدام مثبتشان بالا رفتن سرعت اینترنت و برداشتن محدودیت سرعت اینترنت بود. تا قبل از دولت یازدهم ما دسترسی به پهنای باند نداشتیم و به اینترنت با سرعت کمتر از 1 مگ هم، اینترنت پرسرعت می گفتند، اما امروز تا حدودی شاهد دسترسی های پهن باند با اینترنت بالای 2 مگ هستیم. در همین راستا هم برای ارایه اینترنت باند پهن، آزادسازی نسل 3 و نسل 4 انجام گرفت و انحصار از شرکت رایتل برداشته شد.
وی در خصوص برنامه های وزیر جدید ارتباطات نیز گفت: انتظارهای ما از وزیر حداقلی است ولی برنامه ارایه شده، آرمانگرایی و حداکثری است. ساده ترین انتظار ما پیاده سازی و استقرار نظام کنترل عملکرد است. 
این کارشناس مخابراتی ادامه داد: طبق مواد 81 و 82 قانون خدمات کشوری هر مدیری بایستی گزارش کتبی اجرای پروژه های محوله را به مجلس و نماینده مردم ارایه کند اما شعار «فرصت محوری برای توسعه اقتصاد دیجیتال» که توسط آقای جهرمی ارایه شده بسیار کلی و حتی فراتر از عملکرد وزارتخانه است.
این روزنامه نگار ادامه داد: در ضمن وزارت ارتباطات نیاز به تغییر ساختار دارد. از سال 83 تا به امروز اساسنامه هیچ یک از نهادهای زیرمجموعه وزارت ارتباطات هم به درستی و با توجه به نیاز روز اصلاح نشده و نظام و قوانین وزارتخانه نیاز به اصلاح دارد. 
وی گفت: در وزارتی که سازمان تنظیم مقررات برای فعالیت شرکت های خصوصی و یا استفاده و پیاده سازی تکنولوژی با مبالغ بسیار هنگفت، پروانه صادر می کند، صحبت از فرصت محوری آرمانگرایی است. پورخصالیان در پایان گفت: قرار بود که فقط سازمان تنظیم مقررات تمام وظیفه رگولاتوری را بر عهده بگیرد، اما از یک سو بخشی از وظایف رگولاتوری بر عهده سازمان های دیگر مانند زیرساخت و فناوری اطلاعات نهاده شده است، از سوی دیگر ساختار و عملکرد رگولاتوری مطابق با آیین نامه های ITU نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :