آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217961
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1396 10:36
تعداد بازدید : 1704

متولی بنیاد قلم‌چی در همایش ‌تجلیل از رتبه‌های تک رقمی‌کنکور:

توسعه استارت آپ ها به رشته کامپیوتر رونق داده است

همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه های تک رقمی کنکور سراسری 96 به همت بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

فناوران- محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت های بنیاد قلم چی گفت: راه توسعه علم و دانش راه خداست و این بنیاد با بیش از 100 هزار دانش آموز بورسیه در سال گذشته و هدف گذاری 120 هزار بورسیه برای امسال، در همین راه قدم برداشته است .
او با اشاره به تلاش های جامعه خیرین مدرسه ساز در بیش از دو دهه گذشته تاکید کرد: فعالیت این جامعه در 21 سال گذشته افتخارات بزرگی را برای کشور به دست آورده است؛ این در حالی است که خیرین مدرسه ساز با تعداد محدودی عضو، کار خود را آغاز کرد اما امروز خوشبختانه 650 هزار نفر در داخل کشور و هزار نفر در سراسر جهان به این موج در حال گسترش پیوسته اند. 
در ادامه این همایش کاظم قلم چی واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام)، گفت: اکنون تمرکز بنیاد توجه به نقش اولیا و خانواده ها در مسیر پیشرفت دانش آموزان و نخبه ها است. مساله ای که عموما نادیده گرفته می شود به عبارت بهتر نخستین بار است که از اولیا به عنوان عامل موفقیت رتبه های برتر کنکور تمجید و قدردانی به عمل می آید. به گفته او یکی از مهم ترین دلایل موفقیت این نخبگان به جز هوش آن ها، حمایت بی دریغ خانواده هاست، یعنی ایجاد محیطی غنی که رشد و بالندگی این دانش آموزان را فراهم کرده است .
کاظم قلم چی خیر مدرسه ساز همچنین گفت: در کنار نخبه هایی که از ایران مهاجرت می کنند، دانش آموختگانی هستند که به کشور باز می گردند و به تحصیل و اشتغال و تدریس در ایران مشغول می شوند.
وی افزود: با توسعه استارتاپ ها به نظر می رسد بسیاری از نخبگان به کشور بازگشته اند.
او تاکید کرد: این تنها تاثیر استارتاپ ها بر جامعه نخبه ایرانی نیست. این تغییر باعث شده علاقه مندی و انتخاب کنکوری ها برای رشته تحصیلی تغییر کند به عنوان مثال سال ها بود که رشته هایی مانند برق و الکترونیک انتخاب اول برترین های رشته ریاضی فیزیک بود اما در یکی دو سال اخیر رشته مهندسی کامپیوتر هم به اولویت های برتر بسیاری از آن ها تبدیل شده است. یعنی با توجه به رونق کسب و کار استارتاپ ها مسیر حرکت بسیاری از دارندگان رتبه های بالای کنکور هم تغییر کرده است.
در این همایش که با حضور نخبگان و خانواده های آن ها، استادان، مسوولان آموزشی و دانشگاه ها، چهره های ماندگار علمی، خیرین مدرسه ساز، مسوولان کتابخانه ها و اصحاب رسانه برگزار شد، از 130 رتبه تک رقمی و برتر کنکور سراسری 96، همچنین از رتبه های زیر 10 ایثارگران به همراه اولیای آن ها با اهدای جوایز قدردانی شد.
نکته قابل توجه در این مراسم حضور پررنگ نخبه هایی بود که از مناطق روستایی بودند همچنین نخبگان کم توان جسمی و به خصوص نابینایانی که حائز رتبه های برتر شده اند. 
17 دانش آموز نابینا و کم بینا و دارای معلولیت های جسمی حرکتی در این جمع حضور داشتند. این دانش آموزان با دانش آموزان منطقه 3 رقابت کردند و موفق شدند رتبه های زیر هزار کسب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :