آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217687
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1396 10:51
تعداد بازدید : 1737

مورد عجیب موازی کاری در برگزاری مسابقات بازی های رایانه ای

در شهریورماه امسال دو مسابقه بازی های رایانه ای در تهران برگزار می شود و مسوولان برگزاری هر دو مسابقه مدعی هستند که برندگان، به جام جهانی بازی های رایانه ای اعزام خواهند شد.

فناوران - بنیاد ملی بازی های رایانه ای از هفته گذشته ثبت نام برای حضور علاقه مندان در سومین لیگ بازی های رایانه ای ایران را آغاز می کند. این مسابقات قرار است 13 تا 23 شهریورماه در برج میلاد تهران برگزار شود. براساس اعلام مسوولان برگزاری این رقابت ها، شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی ورزش های الکترونیکی Electronic Sports World Cup در حال مذاکره است تا مانند چند سال گذشته قهرمانان لیگ ایران در ESWC حضور یابند.
روز یکشنبه نیز سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام کرد الکام گیمز از الکامپ جدا شده است. این رویداد قرار است از تاریخ 19 تا 25 شهریورماه در باغ کتاب تهران برگزار شده و بیش از 30 هزار گیمر در فضایی بالغ بر 900 متر مربع به رقابت بپردازند.
نکته جالب اینکه بنا به گفته رییس سازمان نصر کشور، انجمن بازی ها و ورزش های الکترونیکی ایران در نظر دارد در شهریور ماه سال جاری هم زمان با برگزاری جشنواره بازی های رایانه ای الکام گیمز با همراهی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و پس از برگزاری مسابقات انتخابی، درباره تشکیل تیم ملی ورزش های الکترونیکی و به دنبال آن اعزام تیم ملی ایران به این مسابقات معتبر جهانی اقدام کند. همچنین قرار است برندگان الکام گیمز، به مسابقات جهانی که امسال در کره جنوبی برگزار می شود، اعزام شوند.
در هر دوی این مسابقات هم قرار است بانوان در بخش موبایلی به رقابت بپردازند. هرچند مسوولان الکام گیمز می گویند برای نخستین بار است از بانوان برای رقابت در بازی های رایانه ای دعوت می شود، ولی قاعدتا پیش از آغاز الکام گیمز این اتفاق در لیگ بازی های رایانه ای ایران می افتد. اما مهم تر از این موضوع، اینکه معلوم نیست چرا خانم ها فقط حق حضور در بازی های موبایلی را دارند و نمی توانند با کنسول های دیگر مسابقه دهند!
با توجه به اینکه بنیاد ملی بازی های رایانه ای، مسوول اعطای مجوز برای برگزاری مسابقات در این حوزه است، معلوم نیست چرا دو مسابقه بزرگ هم زمان در تهران برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :