آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217039
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 10:41
تعداد بازدید : 580

با وجود عدم تایید محصولات سرفیس از سوی سازمان مصرف‌کنندگان آمریکا

سرفیس در ایران پرطرفدار است

در حالی که محصولات سرفیس مایکروسافت در کنار آیپد و مک بوک های اپل از محبوب ترین ها در بازارهای جهانی و همچنین در بازار ایران به شمار می آیند؛ اما قیمت گران محصولات این برندها موجب شده است آنها در بازار ایران مخاطبان عمومی نداشته باشند.

فناوران - البته در بازارهای جهانی آیپد و مک بوک در رده پرفروش ها هستند؛ اما در بازار ایران اوضاع تا حدودی متفاوت است.
بر اساس بررسی های صورت گرفته از بازارهای کامپیوتر ایران، مشخص شده است که در حال حاضر برندهای ایسوس، لنوو و ایسر سه برند محبوب و پرفروش در بازار نوت بوک ایران هستند و این درحالی است که حتی خریداران محصولات این برندها اعلام کرده اند که علاقه مند به خرید محصولات مایکروسافت یا اپل هستند.
آنها قیمت گران و نبود نماینده رسمی در ایران را دلیل امتناع از خرید محصولات این برندها عنوان می کنند؛ عامل قیمت فاکتور مهم ترین عامل برای آنها هنگام خرید است.
کارشناسان می گویند: با این حال محصولات این دوبرند از سوی افرادی که سطح درآمدی بالایی دارند، خریداری می شوند و جزو محبوب ها در بازار ایران هستند.
در بازارهای جهانی هم این محصولات مخاطبان بسیاری دارند و رقابت شدیدی بین این دو برند در گرفته است.
اما نتیجه یک بررسی گویای این امر است که در این رقابت سرفیس ها به دلیل بروز برخی مشکلات برای کاربران در مقابل مک بوک و آیپد کم آورده اند.
براساس گزارش منتشرشده از سوی سایت آبیرگیزمو، سازمان مصرف کنندگان آمریکا (Consumer Reports) به کاربران توصیه کرده است که از خرید لپ تاپ و تبلت مایکروسافت خودداری کنند. این سازمان اعلام کرده است که در یک نظر سنجی مشخص شده است که تبلت و نوت بوک های مایکروسافت با برند سرفیس دچار ایرادهای ناگهانی شده و به همین دلیل به خریداران توصیه کرده است از خرید محصولات سرفیس خودداری کنند.
البته مایکروسافت این اظهار نظر را ناامیدانه و بر اساس دیتای غلط دانسته و اعلام کرده است، سیاستی است که این سازمان در حمایت از برند اپل در پیش گرفته است.
به گفته پانوس پانای، قایم مقام بخش محصولات سخت افزاری مایکروسافت، ما به محصولات شگفت انگیز خود افتخار می کنیم و به طور جدی پشت کیفیت و قابلیت اطمینان خانواده ها نسبت به دستگاه های سرفیس ایستاده ایم و با اطمینان به شما کاربران می گوییم بهترین زمان است که سرفیس بخرید.
مایکروسافت تایید کرده است که پیش از این هم درصد خرابی محصولات این برند بسیار کم بود؛ اما در ماه های اخیر خرابی این محصولات در حد یک درصد است و این یعنی مایکروسافت کار خود را درست انجام می دهد.
این درحالی است که در گزارش consumer reports آمده است 25 درصد از محصولات سرفیس (حدود 90 هزار دستگاه) بعد از 2 سال خراب شده اند در حالی که این رقم برای محصولات محبوب موجود در بازار بسیار کمتر از مایکروسافت است. کاربران می گویند با پرداخت یک هزار دلار دست کم انتظار می رود سال ها بتوان از سیستم استفاده کرد که درباره سرفیس چنین نیست. پرداخت ماهیانه 41 دلار پول کمی نیست و با آن می توان مک بوک خرید و سال ها بدون خرابی از آن استفاده کرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :