آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217036
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 10:35
تعداد بازدید : 1355

مصوبات ساماندهی پیام رسان ها، مورد تایید مقام معظم رهبری است

رییس اسبق سازمان صدا و سیما و عضو شورای عالی فضای مجازی به دفاع از مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای ساماندهی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی پرداخت.

فناوران - عزت الله ضرغامی که از اعضای منتقد شورای عالی فضای مجازی به عملکرد شورا و دولت محسوب می شود، برای ساماندهی پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی به تمجید از مصوبه جدید شورا پرداخت.
براساس گزارشی که تسنیم منتشر کرده است، وی که در همایشی در مشهد سخن می گفت اعلام کرد: مصوبه آخر شورای عالی فضای مجازی بحث مفصلی درباره پیام رسان های فضای مجازی بود و پس از 5 جلسه چالشی و جدی سندی آماده شد که تمامی مصوبات مورد تایید مقام معظم رهبری است و به نظر من با وجود برخی کاستی ها کار خوبی است و می تواند زمینه ای برای کارهای بعدی باشد.
رییس اسبق سازمان صدا و سیما گفت: عنوان این مصوبه «سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی» است که اهداف اصلی آن فراگیری پیام رسان های اجتماعی داخلی و ساماندهی پیام رسان های اجتماعی خارجی است. 
ضرغامی با بیان تعهدات دولت در مصوبات گفت: اعطای تسهیلات موثر کم بهره برای توسعه دهندگان داخلی، امکان اتصال متقابل با ارایه دهندگان خدمات ارتباط، به حداقل رساندن هزینه های مرتبط با پهنه باند و غیره ازجمله تعهدات این مصوبه است. مجموعه مصوبات تصویب شده و آیین نامه های تدوین شده حرکت خوبی است که با همکاری نهادهای متعدد مربوطه انجام شده و در این راستا بسیاری از کانال های مبتذل تلگرامی مسدود شد.  
ضرغامی با بیان اینکه بسیاری از اتفاقاتی که در پیام رسان ها انجام می شود سرویس محور است، گفت: پیام رسان ها اکنون از قالب رسانه خارج شده و کاملا سبک زندگی ارایه داده و نحوه رفتار و تعاملات مردم را شکل می دهند.
وی با بیان اینکه باید به سمت پیام رسان های داخلی با کارآیی خوب برویم، افزود: نباید بگذاریم یک پیام رسان خارجی تمام عرصه صوت، متن و غیره را در اختیار بگیرد و از جای دیگر مدیریت شود پس باید با چشم باز ببینیم و حرکت کنیم و دست پیام رسان های داخلی باز باشد تا بتوانند با همتای خارجی رقابت کنند.
رییس اسبق سازمان صدا و سیما ادامه داد: با توجه به رشد جهشی فضای مجازی، همه چیز در فضای وب شکل  می گیرد. آنقدر باید توانمندی ما در پیام رسان ها و سایر برنامه ها افزایش یابد که اگر مردم در کنار تلویزیون بخواهند از اپلیکیشن ها و فضای وب استفاده کنند، سرویس های قدرتمند ما را انتخاب کنند . 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :