آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217035
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 10:33
تعداد بازدید : 1633

استقبال فعالان دولتی و خصوصی از آذری جهرمی ادامه دارد

حمایت بی سابقه از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات

یکی از شاخص های مهم یک وزیر برای موفقیت، مقبولیت در میان فعالان حوزه، همکاران دولتی و بخش خصوصی است. در چند روز گذشته، فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حمایت بی سابقه ای از محمد جواد آذری جهرمی برای تصدی پست وزارت ارتباطات داشتند که در این گزارش به مرور این حمایت ها پرداخته ایم.


عـلی اصلان شهلا
Alishahla13@
 حمایت همکاران در وزارت ارتباطات
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را باید حامی اصلی آذری جهرمی دانست. واعظی که در دوران مدیریتش، اعتماد زیادی به جهرمی داشت و او را در شرکت زیرساخت جانشین محمود خسروی کهنه کار کرد، پیش از اعلام رسمی نام جهرمی به عنوان کاندیدای پیشنهادی، به استقبال این انتخاب رفته و گفته بود: «از رییس جمهور سپاسگزارم که یکی از معاونان بنده را به عنوان وزیر پیشنهادی انتخاب کرده اند.»
وزیر ارتباطات دولت یازدهم در آخرین دیدارش با خبرنگاران نیز روز چهارشنبه گذشته به حمایت تمام قد از آذری جهرمی پرداخت و البته اعلام کرد سیاست های وزارت ارتباطات در دولت یازدهم، با حضور جهرمی ادامه خواهد یافت.
نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات دیگر فردی بود که در دیدار با خبرنگاران، از آنها خواست برای موفقیت آذری جهرمی در مجلس تلاش کنند. در حالی که گفته می شد جهانگرد خود یکی از گزینه های اصلی برای وزارت ارتباطات بوده و رقیب جهرمی محسوب می شد، اما رییس سازمان فناوری اطلاعات به حمایت کامل از گزینه پیشنهادی رییس جمهور پرداخت و اعلام کرد با حضور او در زیرساخت، کارها سرعت گرفته است.
محمود خسروی، مدیرعامل سابق زیرساخت هم با نصرالله جهانگرد هم نظر است: «بنده بعد از 35 سال خدمت بنابه تقاضای خودم بازنشسته شدم و خوشحالم که یک نیروی جوان و متخصص و آشنا به فناوری روز، بعد از من مدیریت شرکت ارتباطات زیرساخت را بر عهده گرفت. از زمانی که مهندس جهرمی به جای بنده در سمت مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات قرار گرفته است، روند توسعه شرکت بهتر و سریع تر دنبال می شود.
امیرحسین دوایی دیگر معاون وزارت ارتباطات نیز به حمایت از آذری جهرمی پرداخت و او را چهره ای عاشق خدمت به مردم، متخصص و جسور دانست.
مدیرعامل شرکت پست و رییس سازمان فضایی ایران هم به حمایت تمام قد از آذری جهرمی پرداخته اند. بهرامی، رییس سازمان فضایی نوشت: «اطمینان داریم با وزارت آقای آذری جهرمی، جوانان مستعد و خلاق کشور با امیدی دوچندان برای آینده کشور تلاش می کنند و با اتکا به توانمندی های داخلی و استفاده از تمامی ظرفیت های کشور در قالب ساختاری منسجم در جهت توسعه و بالندگی این صنعت گام برداشته خواهد شد.»
علاوه بر این افراد، برخی کارکنان و مدیران بدنه وزارت ارتباطات نیز به طور رسمی یا غیر رسمی در شبکه های اجتماعی از آذری جهرمی حمایت کردند. 
این حمایت ها البته تا جایی پیش رفت که حتی وزیر احتمالی ارتباطات و فناوری اطلاعات از حامیانش خواست کمپین حمایت از وی را متوقف کنند تا سوءتفاهمی پیش نیاید.

 یک صنف، پشت وزیر جدید
پیش از انتخاب آذری جهرمی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور رسما اعلام کرد که به حسن روحانی اعتماد دارد و در کنار وزیر آینده ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد ایستاد و با او همکاری می کند. البته هرچند از داخل بدنه صنف، نام های پیشنهادی دیگری نیز شنیده می شد، اما پس از انتخاب آذری جهرمی، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور رسما حمایت خود را از وی اعلام کرد: «سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور نیز به پشتوانه 15 هزار عضو فعال در سراسر میهن اسلامی مان، حمایت خود را از انتخاب جناب آقای مهندس محمدجواد آذری جهرمی به عنوان یک نیروی جوان و خلاق بر رأس وزارت  ارتباطات و فناوری اطلاعات که بیش از هر نهاد و دستگاه دیگری به توان و خودباوری جوانان اتکا دارد، اعلام می کند.»
سندیکای صنعت مخابرات ایران نیز استمرار حرکت ملی پروژه توانا در شبکه ارتباطات زیرساخت کشور،  بازطراحی شبکه های استانی ارتباطات زیرساخت، هدایت شبکه شرکت مخابرات ایران به استفاده از توانمندی های قابل اتکای داخل کشور و استفاده کامل از پیوست فناوری در قراردادهای خارجی را از نکات مثبت جهرمی دانست و به حمایت از وی پرداخت.
انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی تهران هم دیگر انجمنی بود که از وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم حمایت کرد.

 دبیر شورا در جمع حامیان
دبیر شورای عالی فضای مجازی نیز درباره محمدجواد آذری جهرمی معتقد است: ایشان فردی شناخته شده در حوزه ICT کشور هستند و سابقه خوبی هم در این حوزه دارند.
ابوالحسن فیروزآبادی ادامه داد: ارزیابی ها از تصدی گری هایی که ایشان در حوزه وزارت ارتباطات و شرکت ارتباطات زیرساخت داشتند، مثبت است و امیدواریم همانطورکه تاکنون منشا اثر خوبی در حوزه مخابرات کشور بودند، در صورت تایید مجلس شورای اسلامی هم بتوانند در وزارت ارتباطات موفق عمل کنند.
وی افزود: به نظر من مواردی که بعضا درباره ایشان و در جهت تخریب در فضای مجازی منتشر شده، حرف هایی است که بیشتر به درد افراد احساساتی می خورد. موضوعی که در اداره کشور و وزارتخانه تکنولوژیک ارتباطات و فناوری اطلاعات که می تواند محور توسعه کشور باشد، باید خیلی جدی تر مطرح شود، بحث کارآمدی است. در همین راستا آقای جهرمی سابقه درخشان و خوبی دارند و در حوزه امنیتی هم ماموریت های خود را به درستی انجام داده و قطعا باعث افتخار خواهد بود.

 شرکت های فاوا، پشت سر وزیر جدید
مدیران عامل شرکت مخابرات ایران و همراه اول در چند روز گذشته رسما حمایت خود را از انتخاب حسن روحانی برای وزارت ارتباطات اعلام کردند.
آسیاتک، پیشگامان، شاتل، داتک، پارسیان، فناپ، فن آوا، لایزر، مبنا، رسانه مهر وطن، پارس آنلاین، صبانت، افرانت و های وب هم در بیانیه مشترکی از آذری جهرمی حمایت کردند.

 رضایت رای اعتماد دهندگان 
نمایندگان مجلس به عنوان رای دهندگان به آذری جهرمی هم پیش از جلسه رای اعتماد، حمایت از وی را آغاز کرده اند و به این ترتیب به نظر می آید آذری جهرمی شانس بالایی برای انتخاب شدن به عنوان نخستین وزیر متولد پس از انقلاب را دارد.
سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان، سهیلا جلودارزاده، الیاس حضرتی و پروانه مافی نمایندگان مردم تهران از کسانی بودند که در روزهای گذشته در توییتر، در نطق پیش از دستور یا مصاحبه با خبرنگاران به حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات پرداختند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :