آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 217033
تاریخ انتشار : 21 مرداد 1396 10:29
تعداد بازدید : 712

شرایط جدید فروشگاه های اینترنتی برای دریافت نماد الکترونیکی

معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اعلام آیین نامه جدید برای دریافت نماد اعتماد فروشگاه های الکترونیکی گفت: با ابلاغ وزیر صنعت، این شرایط از خردادماه برای متقاضیان اعمال می شود.


مهر - فرانک اسکویی افزود: مطابق با این آیین نامه، کسب و کارهای الکترونیکی که در حوزه صنفی فعالیت می کنند، می توانند از اتاق اصناف پروانه کسب بگیرند. از خرداد ماه با ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت، این شرایط برای افرادی که می خواهند نماد اعتماد الکترونیکی بگیرند، اعمال می شود.
وی با بیان اینکه مطابق با آیین نامه ماده ۸۷ قانون نظام صنفی، کسانی که بخواهند فعالیت صنفی داشته باشند و مشمول قانون خاصی نیز نباشند، باید از اتحادیه مربوطه پروانه کسب بگیرند، افزود: از آنجایی که فروشگاه های الکترونیکی درحال حاضر اتحادیه مرتبط ندارند، باید برای مجوز فعالیت صنفی به اتاق های اصناف مراجعه کنند.
معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت و معدن با بیان اینکه تا زمانی که اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی راه اندازی شود، برای فعالیت صنفی، دریافت پروانه کسب از اصناف الزا می است، ادامه داد: هم اکنون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با مرکز اصناف به این هماهنگی رسیده است کسب و کارهایی که درخواست نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی دارند، پس از احراز شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیکی، با درخواست متقاضی دریافت پروانه کسب، اطلاعاتشان از سوی این مرکز به مرکز اصناف ارسال خواهد شد.
اسکویی درباره دریافت پروانه فعالیت از سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: مطابق با ماده ۱۲ قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای، سازمان نظام صنفی رایانه ای به منظور نظم بخشی و ساماندهی فعالیت های تجاری رایانه ای مجاز، از سوی اعضای صنف یاد شده به وجود آمده است و همچنین مطابق با ماده ۳۲ آیین نامه اجرایی مواد (۲) و (۱۷) قانون مذکور، فرد صنفی شخص حقیقی یا حقوقی است که فعالیت خود را در زمینه امور تحقیقاتی ، طراحی ، تولیدی ، خدماتی ، تجاری رایانه ای (اعم از سخت افزار، نرم افزار و شبکه های اطلاع رسانی ) انجام می دهد.
وی گفت: به عبارتی فقط کسانی که در این حوزه های خاص فعالیت می کنند، عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای محسوب می شوند و درصورت فعالیت در فضای مجازی، می توانند پس از اخذ نماد اعتماد الکترونیکی، از سازمان مذکور مجوز اخذ کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :