آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216987
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1396 11:41
تعداد بازدید : 816

TSMCبه دنبال برتری در بازار با خرید عمده سرور

کمپانی TSMC قصد دارد با خرید سرور از چندین شرکت مختلف، بازار کاری خود را به صورت ویژه ای در سال جاری گسترش بدهد.

رایورز-  کمپانی تایوانی TSMC به تازگی سفارش خرید سرورهای خود را در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی از کمپانی لنوو به کمپانی Supermicro Computer منتقل کرده است.
البته گفتنی است که کمپانی TSMC در راستای سیاست راهبردی خود، قرار است سفارش های سرور خود را تنها به این دو کمپانی محدود نکند، بلکه شرکت های دیگری نظیر اچ پی و دل را نیز برای این امر برگزیده است.
تاکتیک اصلی این شرکت این است که سفارش ها به تعداد کمتر و در عین حال، با سود بیشتر باشد.
لنوو تامین سرورهای TSMC را در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی آغاز کرده و به این ترتیب موفق شد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ میلادی به بزرگ ترین برند فروشنده سرور در تایوان تبدیل شود.
با این حال، به نظر کارشناسان، سود عاید شده کمپانی لنوو از این سفارش ها چندان زیاد نبود، زیرا این کمپانی سفارش های یاد شده را با ارائه امتیاز کم به دست آورده بود.
مطابق آمار کارشناسان بازار، هم اکنون بازار سرورهای تایوان به رقم عرضه سالانه ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه رسیده و درخواست سالانه TSMC از این مقدار برابر با ۴ هزار تا ۷ هزار دستگاه است.
به این ترتیب می توان انتظار داشت که تصمیم جدید TSMC مبنی بر روی گرداندن از سرورهای کمپانی لنوو، سهم این شرکت را در نیمه دوم سال میلادی جاری با کاهشی عظیم روبه رو سازد.
همچنین کمپانی TSMC علاوه بر شرکت Supermicro، شرکت دیگری نظیر Quanta Computer را نیز به عنوان تامین کننده سرورهای خود انتخاب کرده، اما حجم سفارش ها از این کمپانی هنوز تایید نشده است.
  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :