آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216977
تاریخ انتشار : 19 مرداد 1396 11:16
تعداد بازدید : 1308

حمایت جهانگرد از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات

امیدواریم جهرمی رای خوبی در مجلس بیاورد

رییس سازمان فناوری اطلاعات به همراه معاونان و اعضای هیات عامل این سازمان به مناسبت روز خبرنگار، پاسخگوی سوالات خبرنگاران بودند.


فناوران - نصرالله جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات که درباره ماندن یا رفتنش از وزارتخانه، شایعات زیادی مطرح شده است به حمایت از گزینه پیشنهادی وزارت ارتباطات پرداخت و گفت: طی دو سال گذشته از حضور مهندس جهرمی در شرکت ارتباطات زیرساخت، نقش خوب و موثری در توسعه دولت الکترونیکی و خصوصا شبکه ملی اطلاعات داشته اند.
وی افزود: تدابیر مدیریتی مهندس جهرمی و همراهی دیگر مدیران و کارشناسان این مجموعه نقش موثری در شتاب گرفتن تحقق برنامه شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساختی داشته و امیدواریم با حمایتی که همه بخش های فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رسانه ها از ایشان دارند، شاهد حضور قدرتمند ایشان در وزارت ارتباطات و رسیدن به نتایج بهتری در این بخش باشیم.
رییس سازمان فناوری اطلاعات شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی، بهبود فضای کسب وکار و توانمندسازی استارت آپ ها و مشارکت در توسعه محتوا را اولویت های سازمان فناوری اطلاعات در چهار سال گذشته اعلام کرد گفت: امروز پس از یک دوره چهار ساله، چهار ماموریت که اولین آن، شبکه ملی اطلاعات بود را به نقطه بهره برداری رساندیم. بود. در حالی که در سال ۱۳۹۲ در کشور معضل دسترسی به دیتا داشتیم اما اکنون وجود محیط انتقال دیتا با سرعت خوب جزو حقوق مردم و کسب وکارها شده است.
وی دولت الکترونیکی را اولویت دیگر سازمان دانست و بیان کرد: موضوع دولت الکترونیکی در دبیرخانه شورای عالی فناوری اطلاعات مورد توجه بود. ابتدا باید پروژه های زیربنایی انجام می شد که اکنون به اتمام رسیده که به معنای آغاز سرویس هاست.
جهانگرد در ادامه با بیان اینکه نسخه موبایلی این خدمات فراهم شده، افزود: سرویس دولت همراه روی بستر دولت الکترونیکی است. دستگاه هایی که نسخه موبایلی خود را کامل کردند کم نیستند اما به تدریج این کار تکمیل می شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات بهبود فضای کسب و کار و توانمندسازی شرکت های نوآور و استارت آپ را اولویت سوم سازمان دانست و افزود: این کار اکنون در حال انجام است و امیدواریم ظرفیتی فراهم شود که در سراسر کشور فرصت های شغلی جدید و توانمندسازی جوانان صورت بگیرد.
جهانگرد در خصوص صیانت از حقوق مردم در حوزه اینترنت گفت: در حوزه عمومی جامعه و توانمندسازی شرکت ها و نهادها برای صیانت از حقوق مردم در حوزه اینترنت کارهای زیادی انجام شده است. مرکز ماهر نمونه ای از این خدمات است. همچنین ۳۶ مرکز آپا در دانشگاه های کشور داریم و ۳۰۰ نفر از دانشجویان در سراسر کشور به صورت تخصصی در این زمینه کار می کنند و سرویس می دهند.
 وی ادامه داد: مشارکت در توسعه محتوا، سرویس و خدمات داده های مورد استفاده جامعه، توسعه موتور جستجو و ایمیل، گام های برداشته شده در زمینه تولید محتواست. البته دامنه کار وسیع است، بخش سخت افزاری و معماری کامل شده و بخش نرم سرویس ها و خدمات هستند که باید تکمیل شوند.
رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: یکی از امکاناتی که دولت در اختیار ما گذاشت، توسعه کاربردی IT در کلیه بخش های کشور بود. به ما اختیار یک سازمان توسعه داده شده که در حال فراهم کردن مقدمات هستیم و به زودی یک بازوی توسعه کسب و کار در صنعت IT برای کسب وکارها شکل می گیرد.
رییس سازمان فناوری اطلاعات در خصوص بستر دولت همراه گفت: دولت همراه اکنون ۲۷ سرویس فعال دارد و تا روز شنبه نیز ۳۶ خدمت برای مردم قابل وصول است و هر هفته به آن افزوده می شود.
جهانگرد همچنین درباره حمایت از کسب و کارهای نوپا گفت: تسهیلات در حوزه اقتصاد دیجیتال، ایجاد محیط حامی است و اقتصاد آن گردش کالا، خدمات و پول است. در حال حاضر در بخش مالی و مبادله پول همه چیز حل شده و انجام معاملات توسط شرکت های فین تک و کسب و کارهای نوپا بر بستر نظام پولی ایران تسهیل شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :