fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 216922
  تاریخ انتشار : 18 مرداد 1396 9:51
  تعداد بازدید : 515

  فناوری تشخیص چهره به جای بلیت

  تا به امروز معمولا همراه داشتن بلیت موقع سوار شدن به قطار یا هواپیما یا هر وسیله حمل و نقل دیگری ملاک شناسایی هویت مسافران تلقی می شد، اما محققان فناوری منحصر به فردی ابداع کرده اند که می تواند با تشخیص چهره و بدون نیاز به بلیت، هویت فرد را شناسایی کند.

  DailyMail-در فناوری تشخیص چهره از دو نور نامرئی و نورهای چشمک زن نزدیک به مادون قرمز در سرعت بالا استفاده می شود که برای گرفتن تصاویر سه بعدی از چهره با جزییات دقیق به کار می رود. این فناوری حتی قادر است جزئی ترین و کوچک ترین اطلاعات چهره شامل لک ها و چین و چروک ها را نیز ثبت کند و حتی در شرایطی هم که فرد از عینک استفاده می کند، قادر به شناسایی افراد است و تصویر ثبت شده را با داده های مربوط به مشتری بررسی می کند.
  این فناوری، نیاز به استفاده از بلیت را برای مسافران برطرف می کند به طوری که اسکنی از چهره مسافر تهیه می کند و در فرآیند ثبت آن را نگهداری می کند؛ بنابراین فرد می تواند با حساب کاربری آنلاین اقدام به پرداخت کند.
  آزمایشگاه رباتیک «بریستول» چنین فناوری را ابداع کرده است و با تامین هزینه های تولید و تجاری سازی محصول، محققان امیدوارند که بتوانند تا سه سال آینده این فناوری را وارد بازار کنند. قرار است در ابتدا این طرح در خطوط ویژه و پرسرعت و بدون محدودیت بلیت استفاده شود. علاوه بر این، فناوری تشخیص چهره کاربری های گسترده تری دارد که از آن جمله می توان به استفاده در هتل ، بررسی جوانب امنیتی در فرودگاه ها و دسترسی به دستگاه های خودپرداز بدون نیاز به کارت بانک یا کد پین پرداخت. در واقع، چهره کاربران کلیدی برای انجام هر کاری در دنیای مدرن می شود.
  ماه گذشته، یک شرکت فناوری انگلیسی به نام Blippar از اولین نرم افزار موبایلی جهان رونمایی کرد که از نرم افزار تشخیص چهره به منظور شناسایی فوری افراد استفاده می کند به طوری که در این فناوری از اطلاعات آنلاین افراد در فیس بوک، توییتر یا اینستاگرام استفاده می شود. طرح ابداعی این شرکت بخشی از روند «واقعیت افزوده» است که تجربه دیجیتال را با دنیای واقعی ترکیب می کند. این نرم افزار سرویس شناسایی تصویری از هر چیزی را از نقاشی های مشهور تا محصولات فروشگاهی را فراهم می کند و اطلاعاتی در این زمینه ها را روی صفحه گوشی نمایش می دهد.
  وقتی این فناوری اقدام به شناسایی اشخاص می کند، اطلاعاتی از قبیل نام، سن، شغل، سابقه کاری، درآمد و هرگونه اطلاعاتی را درباره این شخص در اینترنت جست وجو می کند و روی صفحه نمایش داده می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :