آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216898
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1396 8:34
تعداد بازدید : 1267

نصب GPS روی سرویس مدارس برای کنترل والدین

رییس انجمن اولیا و مربیان شهر تهران با بیان ایجاد درگاه اینترنتی سرویس مدارس روی حساب مدارس گفت: امسال برنامه جدیدی داریم و اکنون در حال رفع مشکلات اجرایی آن هستیم. ایجاد درگاه اینترنتی روی حساب مدارس جنبه نظارتی دارد و والدین می توانند میزان دقیق پرداخت هزینه بر حسب مسافت را مشاهده و رسید دریافت کنند.

ایسنا - کامیاب صدری گفت: اکنون سامانه سرویس مدارس برای ثبت نام فعال است. اولیا پس از مراجعه به مدرسه رمز عبوری دریافت می کنند و در سامانه، مسیر رفت وآمد فرزندشان را مشخص و قطعی می کنند.   
وی افزود: اولیا باید برحسب نرخ سال گذشته،  ۴۰ درصد مبلغ را به صورت علی الحساب واریز کنند. مابه التفاوت نرخ نهایی را پس از اعلام رسمی از سوی شورای شهر تهران به مدارس ابلاغ می کنیم.
رییس انجمن اولیا و مربیان شهر تهران با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی داریم که بخشنامه آن تهیه شده و در حال رفع مشکلات اجرایی آن هستیم، اظهار کرد: قصد داریم درگاه اینترنتی روی حساب مدارس و ویژه سرویس مدارس ایجاد کنیم. این اقدام بیشتر جنبه نظارتی دارد و والدین می توانند میزان دقیق پرداخت هزینه بر حسب مسافت را مشاهده و رسید دریافت کنند.
صدری ادامه داد: علاوه بر این امکان نظارت در شورای انجمن مدرسه، سطح منطقه و استان هم تقویت می شود. تلاش می کنیم تا مهر یا آبان ماه این کار را به سرانجام برسانیم.
وی با بیان اینکه به مدارس اعلام کرده بودیم امسال باید از پیمانکارانی استفاده شود که روی خودروی خود  جی.پی. اس نصب کرده باشند،  افزود: اگر GPS روی سرویس های مدارس نصب شود خانواده ها حمل و نقل فرزند خود را از طریق اپلیکیشن های موبایلی رصد می کنند و حتی اگر فردی اضافه سوار خودرو شود، سامانه نشان می دهد و در واقع یک امنیت نسبی ایجاد می شود.
رییس انجمن اولیا و مربیان شهر تهران با بیان اینکه این برنامه در دستور کار است و مدتی است آن را شروع کرده ایم، گفت: تلاش می کنیم در آینده نزدیک این طرح اجرایی شود و شاهد نصب جی. پی. اس روی تمامی سرویس مدارس باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :