آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216893
تاریخ انتشار : 18 مرداد 1396 8:23
تعداد بازدید : 978

گرایش به استفاده از دوربین‌های مداربسته و بازگشت پی‌سی به خانه‌ها در پی داشت

رونق بازار مانیتورهای کارکرده

اگرچه تولید کالاهایی مانند مانیتور، کیس و برخی از قطعات در ارتباط با پی سی که به باور برخی از کارشناسان از سبد محصولات کاربران کامپیوتر خارج شده است، تداوم دارد و این کالاها نه تنها توسط تولیدکنندگان داخلی تولید بلکه از سایر کشورها وارد ایران می شوند؛ اما توجه و تمایل خریداران این کالاها به سمت نمونه های کارکرده است.


مریم عسگری
این موضوع را به خوبی در بازار مانیتور می توان مشاهده کرد.
بررسی های بازاری مشخص کرده است که در حال حاضر فروشندگان کالا و قطعات کامپیوتری که بیشتر در طبقات منفی بازارهای کامپیوتر مستقر هستند، کالاهایی مانند مانیتور را در نوع و سایز های مختلف به فروش می رسانند و کسب وکار پر رونقی دارند.
به گفته فعالان بازار مانیتور از آن دسته کالاهایی است که نه تنها به دلیل روی کار آمدن دوباره پی سی ها محبوب شده اند؛ بلکه مورد استفاده بیشتر ساختمان های اداری و مسکونی، بانک، رستوران ها و ... که به دوربین های مداربسته مجهزند، قرار می گیرد.
علاوه بر این در بیشتر بانک ها، رستوران ها و حتی سوپرمارکت ها و آرایشگاه ها همچنان از کامپیوترهای رومیزی و در نتیجه مانیتورها استفاده می شود. به همین دلیل در بازار مانیتور شاهد رونق هستیم؛ اما این رونق بیشتر مواقع شامل حال کارکرده فروش ها می شود.
موذنی، یکی از فعالان بازار کامپیوتر پایتخت در این زمینه می گوید: شاید اختلاف قیمت مانیتورهای آکبند و کارکرده در حدی نباشد که خریدار را راضی به خطر کردن برای خرید کالای کارکرده کند؛ اما در شرایط فعلی بیشتر کاربران دلشان نمی آید بابت پی سی قدیمی که دوباره نان آوار شده یا کامپیوتری که در رستوران یا آرایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد، مانیتور نو خریداری کنند.
به گفته وی، در حال حاضر مانیتورهای کارکرده LCD با سایز 15 اینچ با قیمت پایه 150 هزار تومان در بازار به فروش می رسند و این درحالی است که قیمت نمونه آکبند آن حدود 280 هزار تومان است.
کارشناسان نیز با بیان این موضوع که تصور کاربران درباره مانیتور پایان عمر کاربری است و به همین دلیل راضی به خرید نمونه آکبند نمی شوند و درنتیجه حجم تولیدات داخلی در این زمینه کاهش یافته است. 
به گفته آنها در صورتی که خطر خرید کالای کارکرده را به جان خریدید، قبل از خرید درباره سلامت صفحه نمایش و پورت ها و موارد دیگر اطمینان خاطر کسب کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :