آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216871
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1396 11:23
تعداد بازدید : 977

8/4 تریلیون دلار

اقبال به اینترنت چیزها در میان صاحبان مشاغل روز به روز در حال افزایش است و صرف هزینه به واسطه شرکت های تجاری در این زمینه تا سال ۲۰۱۲ به ۵ تریلیون دلار می رسد.

مهر- گزارش جدید موسسه بی آی اینتلیجنس نشان می دهد که نسل جدید اینترنت موسوم به اینترنت چیزها در حال متحول کردن جهان است و اتصال تقریبا همه ابزار و وسایل موجود در جهان به اینترنت و افزایش عظیم حجم داده های تولید شده دو تحول مهمی است که از این طریق حاصل می شود.
در این گزارش که از طریق جمع آوری پرسش نامه از بیش از ۵۰۰ صنعت و شرکت بزرگ در سراسر جهان تهیه شده، چشم اندازی جالب و حیرت انگیز از آینده دنیای فناوری ترسیم شده است.
بر این اساس تعداد ابزار و وسایل متصل به اینترنت چیزها در سال ۲۰۲۱ به 5/22 میلیارد وسیله در سراسر جهان افزایش می یابد. این رقم در سال گذشته میلادی 6/6 میلیارد وسیله بوده است.
همچنین میزان سرمایه گذاری و صرف هزینه شرکت ها در حوزه اینترنت چیزها تا سال ۲۰۲۱ از مرز 8/4 تریلیون دلار خواهد گذشت. هدف اصلی از افزایش کاربرد اینترنت چیزها غلبه بر چالش های مهم دنیای فناوری و تسهیل ارایه خدمات جذاب به مشتریان خصوصی و دولتی و همین طور شهروندان اعلام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :