آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 216850
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1396 10:55
تعداد بازدید : 853

بازار عینک های واقعیت مجازی در آستانه تحول بزرگ

عرضه هدست های واقعیت مجازی مستقل و بدون نیاز به دستگاه های جانبی موجب شده است صاحب نظران اعلام کنند که این بازار در آستانه تحول و پیشرفتی بسیار بزرگ است.


رایورز- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت خبری تحلیلی دیجی تایمز، عرضه برنامه ریزی شده هدست های واقعیت مجازی مستقل از سوی فروشندگانی نظیر اچ تی سی و اوکولوس به توسعه سریع تر بازار جهانی واقعیت مجازی کمک خواهد کرد.
البته پیش از این تخمین زده شده بود که دست کم ۲ تا ۳ سال زمان لازم است که بازار واقعیت مجازی رشد قابل توجهی را تجربه کند، زیرا محبوبیت دستگاه های واقعیت مجازی از جمله اچ تی سی وایو، اوکولوس ریفت و پلی استیشن وی آر به دلیل قیمت بالا و نیاز به کامپیوتری رده بالا یا کنسول بازی قوی محدود شده است.
با این حال در دسترس قرار گرفتن هدست های واقعیت مجازی مستقل موجب پایین آمدن قیمت این دستگاه ها و روی آوردن مصرف کنندگان عادی به آنها شده است.
همچنین عرضه این هدست می تواند تحول عظیمی در بازار واقعیت مجازی به دنبال داشته باشد.
 از سوی دیگر، کمپانی اچ تی سی برنامه های جدیدی برای عرضه هدست مستقل وایو وی آر مجهز به پلات فرم موبایل واقعیت مجازی اسنپ دراگون ۸۳۵ در کشور چین دارد.
با این حال این کمپانی هنوز قیمت مدل هدست های مستقل را اعلام نکرده است.
در این میان نیز کمپانی اوکولوس به دنبال تهیه نسخه ای مستقل از هدست اوکولوس ریفت است. انتظار می رود که رقم تعیین شده برای اوکولوس ریفت نسخه مستقل ۲۰۰ دلار آمریکا باشد که همین موضوع نیز ممکن است موجب بالا رفتن قیمت هدست واقعیت مجازی مستقل وایو بشود.
اگر هدست های مستقل واقعیت مجازی بتوانند به موقع وارد بازار شوند، عرضه کلی این هدست ها در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۰ میلیون عدد می رسد.
  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :