fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 216849
  تاریخ انتشار : 17 مرداد 1396 10:53
  تعداد بازدید : 1602

  دوربین جدید کانن برای عکاسی در حیات وحش

  به تازگی دوربینی به بازار عرضه شده است که مشکل تصویربرداری از طبیعت در شب و بدون وجود منبع نوری به غیر از ماه را حل کرده است.

  مهر – براساس گزارش منتشرشده از سوی دیجیتال ترندز، پیشرفت های اخیر در صنعت تولید دوربین های حرفه ای تهیه مستندهای حیات وحش را در شرایط عادی محیطی و حتی در شب ممکن کرده 
  است.
  تا به حال برای فیلمبرداری در شب در محیط های بدون نور از دوربین های حرارتی و مادون قرمز استفاده می شد؛ اما دوربین Canon ME20F-SH به صورتی ساخته شده که برای تامین نور مورد نیاز برای فیلمبرداری فقط به نور ستارگان یا هلال ماه (و نه ماه کامل) نیازمند است.
  کیفیت فیلمبرداری این دوربین تا آن حد بالاست که شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافیک برای تهیه یکی از مستندهای جدید خود به نام Earth Live از دوربین های مورد نظر کمک گرفت. برای تهیه این مستند از ۵۱ دوربین در ۲۴ نقطه در ۶ قاره استفاده شد و ۹ دستگاه از این دوربین ها راCanon ME20F-SH شامل می شد.
  دوربین موردنظر مجهز به حسگرهای بسیار بزرگ و قدرتمند ۳۵ میلیمتری CMOS است که می توانند نور محدود موجود در محیط را برای تهیه تصاویری با کیفیت 1080p HD جمع آوری کنند. تصاویر رنگی تهیه شده به این شیوه تا آن حد کیفیت بالایی دارند که قابلیت پخش زنده را هم دارا هستند.
  قیمت این دوربین که در مقایسه با چشم انسان توان دید بهتری را در شب دارد، ۳۰ هزار دلار است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :