آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214280
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1396 1:53
تعداد بازدید : 1168

در سه ماهه دوم سال 2017 حاصل شد

درآمد 9/3 میلیارد دلاری بهاری برای فیس بوک

بر اساس گزارشی که فیس بوک منتشر کرده است این کمپانی در سه ماهه دوم سال 2017 ، با 71 درصد رشد به سود خالص 3/89 میلیارد دلاری و درآمد 9/3 میلیارد دلاری رسید. این خبر باعث شد یک روزه 4 میلیارد دلار به ثروت مارک زوکربرگ افزوده شود.

فناوران- بخش عمده ثروت مارک زوکربرگ  از ارزش سهام فیس بوک است و دلیل پولدارتر شدن یک روزه او هم افزایش ارزش سهام فیس بوک در پی انتشار گزارش مالی فصل دوم سال بود.
گزارش مالی دومین فصل سال جاری میلادی فیس بوک نشان می دهد این شبکه اجتماعی با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال در روز توانسته میزان درآمد خود را نسبت به فصل قبل 71 درصد افزایش دهد. فیس بوک در حال حاضر روزانه 1/3 میلیارد کاربر دارد. 
زوکربرگ، مدیرعامل کمپانی فیس بوک اعلام کرده امیدوار است بتواند میزان درآمد خود را با تبلیغات و سایر روش های تهاجمی افزایش دهد. منظور از روش های تهاجمی برنامه هایی است که این کمپانی در حوزه ویدیو، تولید محتوا و سریال های اپیزودیک دارد که ظاهراً از ماه آتی میلادی شروع به کار می کند. 
درحال حاضر بخش بزرگی از درآمد این شبکه اجتماعی از طریق تبلیغات کسب می شود. درآمدی که فیس بوک از تبلیغات موبایل در سه ماهه دوم سال جاری کسب کرده، به 8 میلیارد دلار رسیده که حاکی از وابستگی بیش از حد درآمد این کمپانی به تبلیغات است.
آمارها نشان می دهد نرخ استفاده کاربران به طور قابل توجهی از دهه گذشته در حال کاهش است، ولی میزان رشد عملکرد کلی کاربران هنوز هم مثبت است. گفته می شود فیس بوک برای افزایش درآمد خود، بودجه تحقیقات و توسعه اش را 2 میلیارد دلار (به اندازه 30 درصد نسبت به سال گذشته) افزایش داده است. بسیاری از پروژه های فعلی این شرکت، در حقیقت چشم اندازهایی بلندمدت برای آینده هستند که جایگاه و سودآوری این کمپانی را در آینده محکم تر از گذشته خواهند کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :