آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 214279
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1396 1:52
تعداد بازدید : 1528

گزارش مالی دومین سه ماهه سال 2017 توییتر منتشر شد

فصل صفر

گزارش مالی سه ماه دوم سال 2017 کمپانی توییتر منتشر شد. این گزارش نشان می دهد شبکه اجتماعی توییتر که از نظر رسانه ها و سیاست مداران و فعالان اجتماعی یکی از بهترین شبکه های اجتماعی دنیاست، طی سه ماه گذشته حتی یک کاربر جدید فعال هم نداشته و رشد کاربران فعالش صفر بوده.

فناوران- این در حالی است که تحلیل گران پیش بینی کرده بودند که در این دوره توییتر 4 میلیون کاربر جدید داشته باشد. همچنین در فصل اول سال 2017 توییتر گزارش داده بود 9 میلیون کاربر جدید فعال داشته. همین امر باعث شده بود بسیاری گمان کنند این کمپانی آرام آرام به روزهای خوش اقتصادی و توجه خویش بازمی گردد.  اما تعداد کاربران فعال توییتر در فصل دوم سال 2017 همان تعدادی است که در فصل اول نیز به ثبت رسید: 328 کاربر. البته تعداد کاربران فعال توییتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته اما نسبت به فصل گذشته رشدش مساوی با صفر بوده است. 
بررسی گزارش مالی فصل دوم سال جاری توییتر نشان می دهد این شبکه اجتماعی در حال از دست دادن کاربران خود در آمریکاست. در این گزارش تعداد کاربران پایه ماهانه آمریکایی نسبت به فصل اول سال 2 میلیون کاهش یافته و به 68 میلیون کاربر رسیده است.
هرچند رشد کاربران توییتر در سه ماهه دوم سال 2017 صفر بوده؛ اما بازدید روزانه از توییتر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 12 درصد افزایش پیدا کرده است. میزان درآمد توییتر با کاهش 4/7 درصدی به 573/9 میلیون دلار رسیده است، ولی توانسته تخمین وال استریت ژورنال را با پیش بینی درآمد 537/2 میلیون دلاری پشت سر بگذارد. براساس این گزارش میزان ضرر خالص توییتر، 116/5 میلیون دلار یا ۱۶ سنت در هر سهم بوده است.
با اینکه تعداد کاربران فعال این شبکه در ماه افزایش نداشته، اما میزان بازدید روزانه سایت توییتر نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۲ درصد افزایش داشته است.
آنتونی نوتو، مدیر عملیاتی توییتر در کنفرانس تلفنی اعلام کرد: توییتر برای جذب کاربران بیشتر تلاش های زیادی کرده است که از آن جمله می توان به ادغام امکانات برای تجربه بهتر قابلیت های استریم لاین و اصلاحات مختلف رابط کاربری پرداخت. همچنین این کمپانی سرمایه گذاری زیادی در بخش ویدیو انجام داده است؛ اما هنوز نمی تواند در بخش درآمدهای تبلیغاتی با رقبای سرسختی چون فیسبوک و گوگل رقابت کند.
پنج شنبه صبح به محض انتشار گزارش مالی فصل دوم سال 2017، توییتر با کاهش 12 درصدی سهام خود در بورس مواجه شد و ارزش سهامش به 17/32 دلار رسید. این در حالی است که گزارش اولین فصل سال 2017 به خاطر آمار و ارقام چشمگیر و رشد یافته باعث افزایش ارزش سهام این کمپانی شده بود. 
توییتر از همه دعوت کرده با مشارکت مثبت برای افزایش نرخ رشد کاربران تلاش کنند. 
پیش بینی شده میزان سودآوری توییتر برای سه ماهه سوم ۲۰۱۷، پیش از کم کردن مالیات و هزینه های استهلاک ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :