آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213988
تاریخ انتشار : 1 مرداد 1396 1:51
تعداد بازدید : 1147

سرمایه‌گذاران برای کشف ایده‌های ناب به الکام استارز آمده‌اند

از ایده تا موفقیت

بسیاری از مردم ایده هایی در ذهن خود دارند، اما چه تعداد از این ایده ها تبدیل به طرح می شود؟ و چه تعداد از این طرح ها به موفقیت و کسب درآمد می رسند؟ در الکام استارز امسال بخشی جدید راه اندازی شده به نام ارائه های ویژه به سرمایه گذاران، در این خصوص صحبت کوتاهی با بابک نقاش، مدیر این بخش از الکامپ استارز انجام داده ایم تا از نحوه کار این بخش اطلاعاتی کسب کنیم.

  ارائه های ویژه الکام استارز چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟
در الکام استارز بخشی راه اندازی شده با نام ارائه های ویژه به سرمایه گذاران، در واقع این بخش VIP است و از استارتاپ هایی که قبلا ابراز علاقه مندی و ثبت نام کرده اند، برای ارائه طرح خود به سرمایه گذاران دعوت کرده ایم. ما لیست این استارتاپ ها را برای بیش از 80 سرمایه گذار فرستاده ایم و هر کدام از این سرمایه گذاران با توجه به سلیقه شخصی و زمان بندی خود در این برنامه شرکت می کنند. در چهار روز برگزاری نمایشگاه، هر روز از ساعت 14 تا 18 در این بخش ارائه خواهیم داشت. هر استارتاپ هفت دقیقه برای ارائه زمان دارد و سه دقیقه نیز به پرسش و پاسخ میان سرمایه گذار و استارتاپ اختصاص یافته است. 
 چند استارتاپ ارائه داشته اند؟
روز جمعه 12 استارتاپ ارائه های خود را انجام دادند که از تنوع نسبتا مناسبی برخوردار بود. در این بخش از سرمایه گذاران خطرپذیر، شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های فعال در فرابورس و شرکت های مختلف دیگر حضور دارند. سعی کردیم به طور مستقیم هیچ دخالتی در زمینه چگونگی سرمایه گذاری نداشته باشیم و فقط به عنوان فراهم کننده بستر فعالیت کنیم. اتفاقی که روز جمعه افتاد این بود که میان چند استارتاپ و سرمایه گذار اطلاعات تجاری رد و بدل شد. 
 چند استارتاپ تا آخر نمایشگاه ارائه دارند و انتخاب آن ها برای ارائه چگونه بوده است؟
در هر روز نمایشگاه 12 استارتاپ ارائه خواهند داشت. ما جدول زمان بندی این استارتاپ ها را به صورت موضوعی برای سرمایه گذاران فرستاده ایم تا با توجه به علاقه خود برای آشنایی با این کسب وکار ها و سرمایه گذاری حضور داشته باشند. انتخاب این استارتاپ ها برای اجرا به صورت تصادفی نبوده و سعی بر این شده که تنوع موضوعی رعایت شود.
 چه موضوعاتی بیشتر مورد استقبال بوده اند؟
در بخش های تجارت الکترونیکی، آموزش، ابزارها و خانه های هوشمند، روبات ها، اطلاع رسانی، فناوری های مالی و چند بخش دیگر استارتاپ داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :