آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213927
تاریخ انتشار : 31 تیر 1396 9:47
تعداد بازدید : 2049

«آریو» جامعه بزرگ گیمرها را شکل می دهد

درروز اول نمایشگاه الکامپ، با کوروش عباسی، مدیر پلاتفرم آریو، در باب چگونگی راه اندازی و چیستی این پلاتفرم گفت وگوی کوتاهی انجام داده ایم که از نظرتان می گذرد.

 آریو چیست و چه اهدافی را دنبال می کند؟
آریو اولین شبکه اجتماعی مخصوص به گیمرها است که هدف اصلی آن به وجود آوردن یک اجتماع سازماندهی شده برای ایشان است و در قدم های بعدی، تجربه خرید بازی های ایرانی و خارجی برای کاربران، برقراری ارتباط و تبادل نظر در زمینه بازی ها و خرید لوازم جانبی مربوط به بازی ها را در این پلاتفرم دنبال می کنیم. 
امروز یعنی 30 تیرماه 1396، آریو رسما برای کاربران انتشار یافت و در آریو کاربران می توانند روی خریدها یا با توجه به دستاوردهای بازی، پاداش و جایزه دریافت کنند.
البته درحال حاضر، کاربران فقط می توانند از بخش شبکه اجتماعی و خرید بازی ها بهره مند شوند و بخش لوازم بازی و مسابقات میان کاربران، در آینده راه اندازی خواهد شد. 
هدف اصلی بعدی، رعایت حق نشر نسخه های بازی ایرانی است و قطعا اولین راه حل، نشر بازی ایرانی به صورت دیجیتال است؛ تا به امروز، نشر دیجیتال بازی ایرانی، بازخورد مناسبی میان کاربران نداشته و ما برای حل این مشکل با گذشتن از منافع خویش و میدان دادن به بازی سازان و تامین کنندگان ایرانی، قصد جا انداختن مفهوم خرید بازی به صورت آنلاین را داریم. البته به سراغ تامین کننده های خارجی هم خواهیم رفت. 
 آریو برای کاربران خود چه مزایایی در نظر گرفته است؟
کاربران با هر خرید یا امتیازاتی که در بازی ها کسب می کنند، مشمول پاداش های نقدی و غیر نقدی می شوند؛ مانند شارژ شدن کیف پول حساب کاربری ایشان به صورت مجازی تا جوایز حقیقی که شامل عینک واقعیت مجازی، صندلی های مخصوص بازی و جوایزی از این قبیل است. برای قدم اول، در جشنواره تابستانه که تا انتهای شهریورماه برپاست، جوایز زیادی درنظر گرفته ایم که کاربران می توانند از آن بهره مند شوند.
 ایده آریو از کجا آمد؟
گیمرهای ایرانی تا امروز اجتماعات مخصوص به خودشان را داشتند؛ اجتماعات رسانه محور مثل سایت ها یا کلن های بازی و در مرحل حقیقی گیم نت ها. اما این اجتماعات سازماندهی شده و دارای پاداش نبودند؛ پس ما به این موضوع فکر کردیم که اگر اجتماعی ایجاد کنیم که در آن تامین کننده و مصرف کننده با یک دیگر در ارتباط باشند یک محیط انسجام یافته، پاداش دار و هدایت شده خواهیم داشت. درواقع آریو یک پلاتفرم چندوجهی در زمینه ی بازی است.
 چشم انداز آریو را چگونه تحلیل می کنید؟
همان طور که می دانید، تجربه بازی حد و مرز ندارد. ما برای آینده، برنامه هایی هم برای فضای حقیقی داریم، برای ارتقا دادن سطح تجربه هیجان و دستاوردهای کاربران؛ چرا که آریو یک اجتماع است و بسترهای زیادی برای ورود به فضای حقیقی فراهم است، اما همه این آینده به بازخورد کاربران دارد. باید این پلاتفرم هرچه بیشتر رشد کند تا آینده روشن تری در انتظار ما، کاربران و تامین کنندگان باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :