آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213924
تاریخ انتشار : 31 تیر 1396 9:40
تعداد بازدید : 1950

دبیر شورای عالی فضای مجازی در بازدید از الکام‌استارز:

مسوولان به الکام استارز بیایند و توان شرکت های نوپای ایرانی را ببینند

دبیر شورای عالی فضای مجازی در نخستین روز برگزاری نمایشگاه الکامپ از سالن الکام استارز بازدید کرد و حضور گسترده استارتاپ ها در این بخش از الکامپ را فراتر از انتظار دانست.

ستاد خبری الکامپ- ابوالحسن فیروزآبادی ضمن بازدید از برخی غرفه ها و صحبت با مدیران کسب وکارها و آشنایی با انواع خدماتی که غرفه های مختلف ارائه می دهند، جو حاکم بر سالن را بسیار پرانرژی و سازنده توصیف کرد و از عوامل برگزاری نمایشگاه به دلیل ارتقای چشمگیر کیفی و کمی الکام استاز امسال نسبت به سال پیش قدردانی کرد.
فیروزآبادی درباره شرایط و نحوه برگزاری الکام استارز گفت: سال پیش هم از سالن الکام استارز بازدید کرده بودم، اما چیزی که امسال در این سالن مشاهده می کنیم بسیار فراتر از تصور ما درباره کسب وکارهای نوپا است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با دعوت از سایر مسوولان و تصمیم گیران برای بازدید از سالن الکام استارز گفت: باید همه با توانمندی جوانان ایرانی و نوآوری و پیشرفت شرکت های نوپا آشنا شوند.
وی در پاسخ به این سوال که نوآوری حوزه ای است که در آن همواره قانون نسبت به دستاوردهای نوآورانه تاخیر دارد، گفت: برگزاری رویدادهایی از این دست باعث می شود که مسوولان متوجه تغییراتی که در فضای اشتغال و کارآفرینی کشور به وجود آمده بشوند و با تعدد ذی نفعانی که نیازمند تغییر قوانین و وضع قوانین به روز و کارآمد هستند قانون گذاران هم به حمایت بیشتر از فضای کارآفرینی کشور بپردازند.
در ادامه بازدید فیروزآبادی از الکام استارز، مصطفی امیری مدیرعامل زرین پال با وی درباره فیلتر شدن سایت های فین تک گفت وگو کرد. امیری با نشان دادن نمودار آماری افت چشمگیر درآمد این شرکت در اثر فیلترینگ و عدم بازگشت شرایط به حالت پیشین حتی پس از رفع فیلتر گفت: آن چه که در یک کسب وکار اینترنتی اهمیت دارد، اعتماد کاربر است و هنگامی که یک سایت به هر دلیلی فیلتر می شود بسیاری از کاربران دیگر اعتماد سابق را به سایت و خدماتش نداشته باشند و لطمه های جبران ناپذیری به اعتبار و درآمد سایت وارد می شود.
فیروزآبادی در پایان با آرزوی موفقیت برای تک تک شرکت های حاضر در الکامپ، ابراز امیدواری کرد که با رفع موانع قانونی و تسهیل فرآیندهای راه اندازی کسب وکارها، اقتصاد ایران به شکوفایی در خور نام ایران دست یابد.
براساس این گزارش سازمان نظام صنفی رایانه ای امسال بزرگ ترین و مرغوب ترین سالن الکامپ (سالن 8 و 9) را به استارتاپ ها اختصاص داده و 342 کسب و کار نوپا در این بخش حضور دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :