آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213507
تاریخ انتشار : 24 تیر 1396 1:57
تعداد بازدید : 1399

رییس سازمان فناوری اطلاعات در استارت‌آپ ویکند داده پلاس

استارت آپ ها، کارخانه های تبدیل مهارت به ثروت هستند

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش استارت آپ ویکند داده پلاس که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از استادان دانشگاه و دانشجویان دانشگاه آزاد واحد غرب برگزار شد، اظهار داشت: در دو سال گذشته بیش از ۵۰ استارتاپ ویکند در کشور با هدف توسعه کسب و کارهای مرتبط با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی برگزار شده است.

فناوران- نصرالله جهانگرد با تاکید بر این که در برنامه تمام کشورها در دو دهه اخیر سه عامل سرمایه انسانی، تکنولوژی و دغدغه های زیست محیطی به این موارد اضافه شده اند، خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی توسعه کشورها ترکیبی از این عوامل در نظر گرفته می شود، و پیشران تمام آن ها فناوری است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با اشاره به موقعیت خوب ایران در زمینه تولید علم افزود: دنیا به دنبال تبدیل مباحث تئوریک به مهارت و ثروت است که باید در این زمینه اقدام کنیم.
وی با تاکید بر خلاقیت و نوآوری، خطاب به فعالان عرصه استارتاپ گفت: شما در جایگاه تبدیل دانش تئوریک به مهارت و ثروت هستید و هر چیزی که تبدیل به ارزش افزوده شود، قدرت آفرین است.
جهانگرد با تاکید بر اینکه ما با هم در توسعه ایران شریک هستیم، افزود: در این حوزه ما کمک کرده و بستر را برای شما فراهم می کنیم.
وی به راه اندازی نسل سوم موبایل 3G در کشور و افزایش اپلیکیشن ها از ۵هزار به ۴۰هزار در کشور اشاره کرد و گفت: خطوط بین المللی از جنوب ایران گذشته و یک خط سه و نیم ترابیت بر ثانیه ای هم از چابهار آغاز و از آذربایجان بیرون رفته و به آلمان می رسد. انتظار داریم در پنج سال آینده از این خطوط چند مورد 
دیگر اجرا کنیم.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به طراحی شبکه کشور در گذشته برای انتقال صوت، از تعویض کل معماری شبکه در ایران خبر داد و اظهار داشت: در آستانه تغییر بزرگی برای هدایت ترافیک 
دیتا هستیم.
جهانگرد گفت: کل بازار تلکام ایران 5/2 درصد تولید ناخالص داخلی است و بازار آن حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال است که تا برنامه ششم به ۶۰ هزار میلیارد ریال می رسد و از این میزان حدود ۳۰ درصد در بخش شبکه و بقیه در اپلیکیشن است.
وی با تاکید بر این که تمام تلاش ما این است که با همکاری شما یک ایده به سرعت تبدیل به خدمت و ثروت شود، خاطرنشان کرد: برآورد ما حداقل ۲۰ هزار شرکت استارتاپ است که به خلق ثروت در کشور کمک کنند و در این راستا، حمایت از استارت آپ ها را 
هدف گذاری کرده ایم.
جهانگرد با تاکید بر هرگونه حمایت لازم جهت راه اندازی کسب و کارها از ایجاد اکوسیستمی که تمام بازیگران این میدان در آن وصل شده و به سرعت به نتیجه برسند خبر داد و گفت: به این ترتیب، هر چه سریعتر ایده ها به کسب و کار تبدیل می شوند.
وی گفت: به زودی استارت آپ ویکند با حضور یک کمپانی بزرگ خواهیم داشت تا به این ترتیب عرضه و تقاضا را کنار هم بیاوریم.
جهانگرد با اشاره به احصای۵۰۰ تا ۶۰۰ خدمت دولتی گفت: این خدمات در ۱۴ خوشه تقسیم بندی شده اند که زمینه خوبی به عنوان داده های جانبی و اولیه برای کسب و کارهای نو است و می توانید برای هر کدام برنامه نویسی و در کنار آن صدها اپلیکیشن طراحی کنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :