آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 213254
تاریخ انتشار : 19 تیر 1396 10:34
تعداد بازدید : 1103

رییس سازمان پدافند غیر عامل اعلام کرد:

مایکروسافت اسپانسر تبدیل ویروس های سایبری به بیولوژیک است

رییس سازمان پدافند غیر عامل گفت: رییس مایکروسافت اسپانسر پروژه های بررسی نحوه تبدیل ویروس های سایبری به بیولوژیک است.

تسنیم - سردار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در کنفرانس پژوهشی بررسی یافته های تجربی و عملی ابولا در افریقا که به منظور تقویت توان پدافند زیستی در کشور و افزایش تعاملات بین دستگاه های کشور در محل سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، گفت: تهدیدات زیستی یکی از 5 عمده تهدیدات جهانی است که در حوزه های مختلف در حال شکل گیری است.
وی در این کنفرانس که با حضور مدیران و متخصصان وزارتخانه های بهداشت و درمان، امورخارجه، کشور، راه و شهرسازی، هلال احمر و نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: در سال جاری بیل گیتس صاحب شرکت مایکروسافت در کنفرانس امنیتی مونیخ سه تهدید جهانی تغییرات اقلیمی، جنگ هسته ای و تهدیدات بیولوژیک را به عنوان تهدیدات برتر جهان نام برده است و گفت: تحولات در حوزه تهدیدات زیستی و بیولوژیک می تواند در یک آینده نزدیک (بین 5 تا 10 سال) جهان را با یک اپیدمی گسترده روبرو کند که حدود 50 تا 100 میلیون نفر تلفات داشته باشد.
رییس سازمان پدافند غیر عامل ادامه داد: در این کنفرانس بیل گیس با سخنان پرسشی و رمزآلود درباره پیامدها و احتمال انتقال ویروس بیولوژیک از طریق مانیتور توسط تروریست ها و یا دولت ها صحبت می کند که بعدا مشخص شد وی در مرکز ژنومیک چین، اسپانسر پروژه های بررسی نحوه تبدیل ویروس های سایبری به بیولوژیک است.
سردار جلالی تصریح کرد: بیل گیتس در این کنفرانس اظهار می کند به دلیل اینکه برخی کشورها فاقد نظام کنترل تهدیدات زیستی هستند و ممکن است نظارت جهانی ناقص باشد، بنابراین درحوزه تهدیدات زیستی سیستم رصد، پایش، کنترل تشخیص و مدیرتی تهدید را مطرح کرده و می گوید باید این موضوع را به عنوان چالش جهانی در این حوزه دنبال کرده و به نتیجه برسانیم.
وی افزودکرد: با توجه به اینکه در دنیا سه کشور آمریکا، روسیه و ژاپن بیشترین تمرکز روی ابزارهای تولید ویروس آبله دارند و همچنین اظهارات بیل گیتس مبنی بر اینکه در آینده نزدیک ویروس آبله به عنوان تهدید زیستی مطرح می شود، برای ما این موضوع اهمیت پیدا می کند که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
رییس سازمان پدافند غیر عامل عنوان کرد: بیل گیتس معتقد است با توجه به اینکه احتمال مواجه با چنین اپیدمی در آینده وجود دارد، نیازمند زرادخانه ای از دارو، واکسن، تجهیزات و سامانه های تشخیصی، نظام کامل و جامع نظارت بر تهدیدات زیستی و جهانی به صورت پیوسته و ایجاد بالاترین سطح آمادگی برای ملت ها مثل آمادگی ارتش ها هنگام رفتن به جنگ درحوزه تهدیدات زیستی هستیم.
سردار جلالی گفت: اینکه صحبت های بیل گیتس در یک کنفرانس جهانی هشدار است یا تهدید و یا تجارت، قابل بررسی است اما اگر بخواهیم تحلیل سیاسی را کنار بگذاریم و برداشت مثبتی داشته باشیم، باید به آن توجه کنیم.
وی  ادامه داد: در حوزه پدافند زیستی استان های مرزی در اولویت اول قرار دارند و استاندار به عنوان فرمانده قرارگاه زیستی و فرمانده سپاه استان به عنوان جانشین استاندار و فرمانده عملیاتی صحنه است که این مدل انتصاب باعث برقراری ارتباط بین ظرفیت های نظامی و غیرنظامی است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :