آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211977
تاریخ انتشار : 27 خرداد 1396 9:24
تعداد بازدید : 1683

yekaan.com

پیام رسان ها هر روز بیشتر خود را در زندگی اجتماعی و روزمره ما می تنند. اما با وجود استفاده گسترده و عمومی از پیام رسان ها، استفاده سازمانی از این بسترهای تکنولوژیک همچنان با دشواری رو به روست. نخستین چالش، امنیت داده های حساس سازمانی است که با گردش اطلاعات در شبکه و سرورهای خارج از سازمان در مخاطره قرار می گیرند. چالش دیگر تفاوت جنس داده های سازمانی است که عموماً از جنس پرونده های کاری هستند تا تصویر و ویدیوهای سرگرم کننده. پیام رسان های عمومی نیازی به پشتیبانی از این نوع داده ها نمی بینند. مهم تر این که هر سازمانی انتظار دارد از امکان مدیریت کاربران پلاتفرمی برخوردار باشد که اعضای سازمان برای رفع و رجوع کارهای اداری از آن استفاده می کنند.

استارت آپ «یکان دانش» به تازگی پیام رسان سازمانی خود را با نام «دارکوب» معرفی کرده است. سرور یا سرورهای دارکوب در درون سازمان برپا می شوند و به این ترتیب هم اطلاعات حساس محفوظ می مانند و هم امکان مدیریت کاربران به سازمان داده می شود. طراحی نرم افزار نیز به نحوی است که به جای ارتباطات دوستانه و شخصی، به تسهیل ارتباطات و تبادلات کاری کمک می کند.
ویژگی منحصر به فرد دارکوب این است که علاوه بر کلیه قابلیت های پیام رسانی مانند تلگرام، قابلیت تماس صوتی، ویدیویی و ویدیو کنفرانس را نیز با خود به همراه دارد. از این حیث دارکوب با محصولاتی نظیر Microsoft Lync یا نسخه جدید آن Skype for Business هم رده است.
دارکوب روی محصول دیگر استارت آپ یکان دانش، «سوئیچ ارتباطی پژوا»، توسعه یافته است. پژوا نخستین سوئیچ ارتباطی-نرم افزاری ایرانی است که می تواند به عنوان سافت سوئیچ در شبکه های VoIP مورد استفاده قرار گیرد و به دلیل کارایی و امنیت بالا جایگزین نرم افزارهای متن بازی همچون Asterisk شود. پژوا اتفاقی جدید و مهم در حوزه رو به گسترش انتقال صدا و تصویر بر روی شبکه محسوب می شود که باید منتظر ماند و واکنش علاقه مندان این حوزه را به آن دید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :