آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211735
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1396 11:21
تعداد بازدید : 664

تابستان هم بعید است

ساحره چمنی- در حالی که وعده های اجرای رجیستری گوشی های موبایل رنگ باخته و شواهدی از اجرای آن حداقل در آینده نزدیک دیده نمی شود، باز هم وزیر ارتباطات وعده اجرای آن را به چند ماه دیگر موکول کرد.

saherehchamani@
در این میان نه تنها سازمان ها و ارگان های ذیربط درباره اجرای این طرح اخباری منتشر نمی کنند، بلکه بازاریان و اتحادیه ها هم به آن بی تفاوت شده اند. تا جایی که به نظر می رسد اجرای طرح از نظر آنها فراموش شده است. با این حال وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره اجرای طرح رجیستری، چند روز پیش اعلام کرد که اجرای این طرح به پایان تابستان موکول شده است.
این در حالی بود که ما پیش بینی کرده بودیم که شواهد نشان می دهد اجرای آن به عمر دولت یازدهم قد نمی دهد و قرار است این طرح ارثیه ای برای دولت دوازدهم 
باشد.
 به این ترتیب حالا که وزیر ارتباطات می گوید تا آخر تابستان، ظاهرا پیش بینی ما محقق شده و این تاریخ دقیقا مصادف با زمان جابه جایی دولت است و به این ترتیب به نظر می رسد اجرای این طرح به این زودی ها محقق نخواهد شد. 
چرا که نباید انتظار داشت که وزیر جدید در نخستین روزها سر کار آمدنش و به سرعت چنین طرحی را با ابعادی وسیعی که دارد، اجرایی کند. 
بر این اساس باید منتظر ماند و دید که باز هم اجرای این طرح به بهانه های مختلف عقب افتاده می شود یا خیر! حالا بماند که ظاهرا نه تنها وزارت ارتباطات، بلکه سایر ارگان ها نیز تمایلی به اجرای آن نداشتند، حتی ستاد مبارزه با قاچاق کالا هم تب و تاب روزهای اولیه را ندارد، حتی در بازار هم شایعه یا ترسی از اجرای طرح رجیستری گوشی های موبایل نیست و همه فعالان بازار به راحتی گوشی های بدون گارانتی و قاچاق را عرضه 
می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :