آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211638
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396 10:29
تعداد بازدید : 1335

اوپن سیگنال گزارش کرد

پوشش 57 درصدی اینترنت نسل 4 موبایل در ایران

در جدیدترین گزارش کمپانی OpenSignal که به بررسی پوشش شبکه 4G در کشور های مختلف پرداخته است، ایران با پوشش ۵۷ درصدی معرفی شده است.

سیناپرس - کمپانی اُپن سیگنال در گزارش جدید خود، وضعیت شبکه 4G  را به تفکیک کشور های جهان بررسی کرده است. این کمپانی اطلاعات خود را در مورد کیفیت شبکه 4G  بر اساس نظر کاربران اپراتورهای مخابراتی در اپلیکیشن اُپن سیگنال به دست می آورد. 
کاربران، با دریافت و نصب اپلیکیشن OpenSignal اطلاعات خود در زمینه پوشش شبکه 4G  را به اشتراک می گذارند و از طریق نقشه های موجود در این اپلیکیشن می توانند نسبت به وضعیت پوشش شبکه 4G  برای اپراتورهای مختلف و در شهرها و کشورهای مختلف اطلاعات کسب کنند.
این کمپانی اعلام کرده است که اپراتورها به سرعت در حال پوشش مناطق جدید به شبکه 4G  و همچنین تبدیل زیرساخت های خود برای پشتیبانی از این شبکه هستند. به طوریکه به صورت میانگین در 60 درصد مواقع در کشورهایی که این فناوری را در دسترس دارند، کاربران می توانند به شبکه 4G  متصل شوند.
طبق اطلاعات ارایه شده، هم اکنون بیشتر از 15 کشور دارای زیرساختی از شبکه های 4G  هستند و کاربرانشان سرعت دانلود 30 مگابیت بر ثانیه را تجربه می کنند در حالی که در بعضی کشورها، میانگین سرعت دانلود به خاطر استفاده از ظرفیت پایین این شبکه، کمتر است.
به گزارش Opensignal ، کره جنوبی بار دیگر رتبه بالایی در این رده بندی دارد. این کشور از نظر پوشش شبکه، جایگاه اول را داراست و از نظر سرعت در مکان دوم قرار دارد. از جمله دیگر کشورهایی که عملکرد بسیار خوبی از آن ها در این رده بندی ثبت شده است، مجارستان، هلند، نروژ و سنگاپور هستند.
در آخرین گزارش از وضعیت شبکه های نسل چهار کمپانی OpenSignal که در 75 کشور به عمل آمده بیشتر از ۱۹ میلیارد رکورد  بررسی شده است که برگرفته از اطلاعات دریافتی از ۵۵۸ هزار دستگاه گوشی هوشمند است.
بر اساس نتایج به دست آمده از این گزارش، تنها ۱۶ کشور در جهان پوشش بیش از ۸۰ درصدی شبکه4G را دارا هستند و البته باید گفت که در 6 ماه اخیر، ۵ کشور دیگر نیز به این جمع ملحق شده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :