آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211557
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1396 10:34
تعداد بازدید : 799

راهکار فیس بوک برای امدادرسانی در بلایای طبیعی

فیس بوک با استفاده از توان نرم افزاری خود قصد دارد هنگام وقوع بلایای طبیعی با استفاده از اطلاعاتی که از کاربران به دست می آورد، به سازمان های بین المللی کمک کند.

فناوران - فیس بوک در تشریح شیوه کمک به سازمان های بین المللی اعلام کرد این شبکه اجتماعی سه نوع نقشه بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از کاربران تهیه خواهد کرد که به امدادرسانی از سوی سازمان های بین المللی کمک خواهند کرد. نقشه اول بر پایه تکنولوژی تعیین تراکم جمعیت نواحی مختلف این شرکت توسعه یافته و می تواند به سازمان های امدادی نشان دهد که پیش و پس از بروز حادثه نحوه توزیع جمعیت در نواحی مختلف چگونه است. نقشه دیگر نحوه حرکت مردم در یک ناحیه یا میان شهرها را پس از وقوع حوادث نشان می دهد. با استفاده از این اطلاعات امکان کنترل بهتر ترافیک راه ها و شناسایی مناطق ازدحام کمک جویان به سرعت فراهم می شود.
نقشه سوم بر اساس ابزار «کنترل امنیت» این شبکه اجتماعی توسعه یافته است. ایده اصلی آن است که بتوان با سنجش «احساس امنیت مردم» در مناطق مختلف نقاط بحرانی و نیازمند کمک را به سرعت شناسایی و کمک های لازم را ارسال کرد.
فیس بوک امیدوار است مقامات مسوول بتوانند با استفاده از این اطلاعات مناطق را براساس میزان خسارات وارده و بحرانی بودن شرایط رده بندی کنند. اهمیت نقشه ها و اطلاعات استخراج شده از آنها از این جهت بسیار بالاست که به طور معمول شبکه های ارتباطی سنتی در زمان وقوع بلایای طبیعی یا فجایع بزرگ از کار می افتند.
در حال حاضر یونیسف، صلیب سرخ جهانی و سازمان جهانی غذا تنها سازمان های بین المللی هستند که امکان دسترسی به اطلاعات و نقشه های فیس بوک را دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :