آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211556
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1396 10:32
تعداد بازدید : 761

واتس اپ به روز شد

در آخرین به روزرسانی واتس اپ که تنها در اختیار کاربران iOS قرار گرفته است، کاربران قادر خواهند بود پنج فیلتر رنگی جدید برای تصاویر خود انتخاب کنند.

فناوران - قابلیت جدید دیگر این پیام رسان، مخصوص آن دسته از کاربرانی است که از طریق برنامه واتس اپ تصاویر زیادی دریافت می کنند. در آخرین نسخه از این برنامه تمام تصاویر دریافت شده توسط کاربر، به صورت دسته بندی شده بر اساس شخص فرستنده طبقه بندی می شود. همچنین یک میان بر برای ارسال جواب سریع به پیام ها در نظر گرفته شده که کاربر می تواند با کشیدن هرکدام از پیغام ها به سمت چپ، این میان بر را ببیند. 
اوایل هفته نیز واتس اپ با یک به روزرسانی بی سر و صدا امنیت پشتیبان گیری روی سرورهای آی کلاود اپل را بهبود بخشید و به کاربران iOS امکان رمز گذاری فایل های پشتیبان این نرم افزار را داد. گفته می شود امکان رمزگذاری فایل های پشتیبانی که روی سرورهای آی کلاد قرار می گیرند، از مدت ها پیش آماده بوده اما این شرکت زمانی اقدام به فعال کردن این قابلیت کرد که شرکت Oxygen Forensics موفق به شکستن این سد محافظت از اطلاعات کاربران شد.
شیوه نفوذ به کار گرفته شده توسط شرکت مذکور بسیار پیچیده و زمان بر بوده و مستلزم دسترسی به سیم کارتی است که واتس اپ برای تایید هویت کاربر و تولید کلید رمزنگاری از آن استفاده کرده است. در صورتی که نهادهای قانونی به ابزار شخص دسترسی داشته باشند، می توانند شیوه مذکور را برای مشاهده اطلاعات وی به کار بگیرند. در صورتی که حساب کاربری واتس اپ روی ابزار پاک شده باشد اما فایل های پشتیبان همچنان روی سرویس آی کلاود موجود باشند، باز هم احتمال دسترسی و رمزگشایی آنها وجود خواهد داشت. اگر نگران دسترسی به فایل های پشتیبان واتس اپ هستید، کافی است این ویژگی را در برنامه خود غیرفعال کنید و قید ذخیره سازی پشتیبان ها در سرورهای آی کلاود را کلا بزنید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :